SAP overtreft verwachtingen met sterke eerste kwartaalresultaten

SAP overtreft verwachtingen met sterke eerste kwartaalresultaten
(Photo by Uwe Anspach/picture alliance via Getty Images)

Key takeaways

  • SAP overtrof de verwachtingen van analisten met sterke resultaten voor het eerste kwartaal, dankzij een omzetstijging van 12 procent in vergelijking met een jaar eerder en een bedrijfsresultaat van 2,3 miljard euro.
  • De cloud-inkomsten stegen met 27 procent tot bijna 5 miljard euro, waarbij terugkerende inkomsten goed waren voor 86 procent van de activiteiten.
  • SAP’s leiding blijft vol vertrouwen in haar prognoses voor het hele jaar, waarbij ze cloudomzet verwacht tussen 21,6 miljard euro en 21,9 miljard euro en operationele winst tussen 10,3 miljard euro en 10,6 miljard euro.

Sterke eerste kwartaalresultaten

SAP’s CEO Christian Klein en CFO Dominik Asam hebben onverwacht sterke resultaten voor het eerste kwartaal bekendgemaakt, die de verwachtingen van analisten overtreffen. Ondanks de wereldwijde economische onzekerheden bevestigde Klein de prognoses van het bedrijf voor het hele jaar, waarbij hij de nadruk legde op het veerkrachtige bedrijfsmodel van SAP.

Beleggers reageerden positief op het nieuws, waardoor de aandelenkoers van SAP in de vroege handel in Frankfurt met 5 procent steeg. De softwaregigant boekte een omzetstijging van 12 procent jaar op jaar en bereikte daarmee 9 miljard euro voor het kwartaal. De operationele winst steeg tot 2,3 miljard euro, waardoor de operationele marge met meer dan een derde toenam tot 25,9 procent.

Betere inkomstenstromen en groei in de cloud

Deze robuuste prestatie staat in contrast met het kwartaalverlies van vorig jaar, dat grotendeels te wijten was aan herstructureringskosten in verband met de bedrijfstransformatie en personeelsinkrimping van Klein. De totale herstructureringskosten worden geschat op 3,2 miljard euro, waarvan 2,5 miljard euro al in 2024 is gemaakt en nog eens 0,3 miljard euro in het eerste kwartaal. In de loop van het jaar wordt nog eens 0,4 miljard euro verwacht.

Klein en Asam benadrukten het belang van terugkerende inkomstenstromen, die zelfs in moeilijke marktomstandigheden voor stabiele inkomsten zorgen. Terugkerende inkomsten zijn nu goed voor 86 procent van de activiteiten, een lichte stijging ten opzichte van vorig jaar. De cloud-inkomsten, cruciaal voor de strategie van SAP, stegen met 27 procent tot bijna 5 miljard euro. Binnen SAP’s kernsegment Enterprise Resource Planning (ERP)-software stegen de cloudinkomsten met 34 procent tot 4,25 miljard euro.

Toekomstige groeivooruitzichten en risico’s

De toekomstige groeivooruitzichten lijken ook veelbelovend, met een orderportefeuille van cloudcontracten die met 28 procent is gestegen naar 18,2 miljard euro. Klein erkende tijdens een conference call een dynamisch bedrijfsklimaat onder invloed van geopolitieke factoren. Asam waarschuwde dat producten buiten abonnementsmodellen, zoals reiskostenbeheer Concur, personeelsoplossing Fieldglass en inkoopmarktplaats Ariba, negatief beïnvloed zouden kunnen worden door een verzwakkende wereldeconomie of mogelijke handelsspanningen.

Ondanks deze risico’s blijft de leiding van SAP vertrouwen houden in de prognoses voor het hele jaar. Het bedrijf verwacht cloudomzet tussen 21,6 miljard euro en 21,9 miljard euro, samen met een bedrijfswinst tussen 10,3 miljard euro en 10,6 miljard euro.

Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!

Meer

Ontvang de Business AM nieuwsbrieven

De wereld verandert snel en voor je het weet, hol je achter de feiten aan. Wees mee met verandering, wees mee met Business AM. Schrijf je in op onze nieuwsbrieven en houd de vinger aan de pols.

03:00