Russische drugsgebruikers verlangen naar darknetmarktplaats Hydra

Russische drugsgebruikers verlangen naar darknetmarktplaats Hydra
(Getty Images)

Het opheffen van de ondergrondse online drugshandel Hydra in april heeft de Russische drugsmarkt op zijn op gezet.

De politie uit de VS en Duitsland nam de servers van Hydra in beslag samen met 25 miljoen aan cryptovaluta. Op dat moment waren er meer 17 miljoen klantaccounts.

De drugshandel heeft zich inmiddels verplaatst naar Telegram, maar de kwaliteit van de drugs is sterk achteruit gegaan, schrijft The Moscow Times. Er wordt veel gemengd en vaak is niet duidelijk wat de bestanddelen zijn.

Hydra, opgericht in 2015, bood niet alleen illegale drugs aan, maar ook een breed scala aan illegale diensten, waaronder handel in valse documenten, vals geld, apparatuur voor de productie van drugs en oplossingen voor cyberaanvallen.

Vooral in de grotere steden van Rusland werd het al snel de dominante markt voor illegale verdovende middelen. Daarnaast was de dienst betrouwbaar.

Meer

Ontvang de Business AM nieuwsbrieven

De wereld verandert snel en voor je het weet, hol je achter de feiten aan. Wees mee met verandering, wees mee met Business AM. Schrijf je in op onze nieuwsbrieven en houd de vinger aan de pols.

01:00