Rusland heeft al 1,6 miljoen oorlogsslachtoffers geleden, volgens Zelensky


Key takeaways

  • Rusland heeft ongeveer 1,6 miljoen slachtoffers geleden, waaronder 700.000 doden.
  • Oekraïne meldt 50.000 gesneuvelde soldaten en bijna 400.000 gewonden.
  • Noord-Korea bereidt zich voor op de inzet van 30.000 militairen en ballistische raketten ter ondersteuning van Moskou.

In een gesprek met Fox News op 31 juli maakte de Oekraïense president Volodymyr Zelensky gegevens bekend over de menselijke tol van het aanhoudende conflict tussen Rusland en Oekraïne. Hij beweerde dat Rusland al ongeveer 1,6 miljoen slachtoffers heeft geleden. Volgens de Oekraïense leider omvat dit totaal naar schatting 700.000 doden onder Russisch militair personeel.

Slachtofferaantallen Oekraïne

Wat de eigen verliezen van Oekraïne betreft, meldde Zelensky dat ongeveer 50.000 soldaten zijn omgekomen en bijna 400.000 gewond zijn geraakt. Opvallend is dat dit dodental iets lager ligt dan het cijfer van 55.000 dat hij in februari noemde, hoewel hij geen reden gaf voor dit verschil. Zelensky merkte verder op dat een groot aantal Oekraïense militairen nog steeds als vermist wordt aangemerkt.

Slagveld

Hoewel hij de ontberingen op het slagveld erkende, verwierp Zelensky beweringen dat Rusland op weg is naar de overwinning of dat Oekraïne faalt. Hij hield vol dat Moskou er ondanks de zware verliezen aan mensenlevens niet in is geslaagd een definitieve doorbraak te bewerkstelligen, wat erop wijst dat het Russische leger momenteel geen strategisch momentum heeft.

Externe versterkingen

Op geopolitiek vlak waarschuwde Zelensky dat Rusland voorbereidingen treft voor de inzet van 30.000 extra soldaten uit Noord-Korea, naast de aankoop van lanceersystemen voor ballistische raketten uit de Noord-Korea. Ondertussen heeft Vladimir Poetin stappen ondernomen om het Russische leger uit te breiden met 25.000 manschappen, specifiek voor bouwwerkzaamheden. (ev)

Wil je meer defensienieuws ontvangen? Schrijf je in op onze wekelijkse Defensie Insider-nieuwsbrief

Volg Business AM ook op Google Nieuws

Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!

Voeg businessam.be toe als preferred source op Google
Meer

Ontvang de Business AM nieuwsbrieven

De wereld verandert snel en voor je het weet, hol je achter de feiten aan. Wees mee met verandering, wees mee met Business AM. Schrijf je in op onze nieuwsbrieven en houd de vinger aan de pols.