Zoals beloofd had Vooruit-voorzitter Rousseau na z’n café-incident in Sint-Niklaas vandaag een gesprek met de Roma. Dat vond plaats in Brussel, en verliep goed. “We hoorden geen zattemansklap”, en ook “zijn excuses klonken oprecht”, zo stelde hun woordvoerder Imer Kajtazi.
- Tegelijk zijn er andere Roma, uit Brussel, vanuit de vzw Kham, die plots met een strafklacht tegen de Vooruit-voorzitter komen. Hun woordvoerder, Dejan Stankovic, krijgt de voorpagina van Het Laatste Nieuws, de krant waar Rousseau een conflict mee had. “Zijn woorden waren een dolk in ons hart. Zullen wij, Roma, dan nooit beschouwd worden als volwaardige burgers?”
- De organisatie heeft advocaat Abderrahim Lahlali, ooit lid geweest van cd&v en gespecialiseerd in dat soort zaken, onder de arm genomen. Die gaat nu dus klacht indienen. Zo komt er naast het huidige onderzoek, op basis van het PV, nog een onderzoek in Oost-Vlaanderen, al kan men beiden samenvoegen.