Poetin minimaliseert brandstoftekorten na Oekraïense aanvallen op raffinaderijen


Key takeaways

  • Poetin bagatelliseert de ernstige brandstoftekorten die zijn veroorzaakt door Oekraïense aanvallen op Russische raffinaderijen.
  • Oekraïne heeft een derde van de Russische raffinagecapaciteit buiten werking gesteld om druk uit te oefenen op Rusland.
  • Intense aanvallen op Kiev tonen de verdere escalatie van het conflict.

Vladimir Poetin blijft onverschillig tegenover de escalerende Oekraïense aanvallen op Russische oliefaciliteiten, ondanks de brandstoftekorten die daardoor in Rusland ontstaan. Hoewel hij de verstoringen erkent, bestempelde de president de situatie als niet-kritiek.

Poetin wees elk voorstel voor een staakt-het-vuren opnieuw af. Hij verklaarde dat de militaire operaties zullen doorgaan tot de gestelde doelstellingen zijn bereikt.

Binnenlandse stabiliteit

Poetin beweert dat de Oekraïense aanvallen op de energie-infrastructuur slechts een tactiek zijn om de aandacht af te leiden van hun eigen militaire mislukkingen. Onafhankelijke waarnemers suggereren echter dat de Russische territoriale winst de afgelopen maanden in feite tot stilstand is gekomen.

De leider van het Kremlin lijkt erop te vertrouwen dat de brandstoftekorten zijn binnenlandse macht of de steun van het publiek voor de invasie, die meer dan vier jaar geleden begon, niet zullen ondermijnen.

Escalatie van geweld Kiev

Het conflict is verder geëscaleerd met een 11 uur durende aanval op Kiev die donderdagochtend eindigde. Bij het offensief vielen minstens 30 doden, wat het tot een van de dodelijkste aanvallen op de hoofdstad maakt sinds het begin van de oorlog.

Gevolgen voor Russische energie-infrastructuur

Sinds maart heeft Oekraïne meer dan 50 energielocaties en raffinaderijen in heel Rusland aangevallen, met als doel Rusland te dwingen de vijandelijkheden te staken. De aanvallen hebben Poetins bewering dat de oorlog geen gevolgen heeft voor de gemiddelde Russische burger fundamenteel op losse schroeven gezet, waardoor de gevolgen van het conflict nu ook in eigen land voelbaar zijn.

Deskundigen uit de sector, waaronder Chris Weafer, CEO van Macro-Advisory, schatten dat ongeveer een derde van de Russische raffinagecapaciteit is uitgeschakeld, wat heeft geleid tot omvangrijke schade die dure reparaties vereist. Dat zei Weafer tegen AP. (lv)

Volg Business AM ook op Google Nieuws

Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!

Voeg businessam.be toe als preferred source op Google
Meer

Ontvang de Business AM nieuwsbrieven

De wereld verandert snel en voor je het weet, hol je achter de feiten aan. Wees mee met verandering, wees mee met Business AM. Schrijf je in op onze nieuwsbrieven en houd de vinger aan de pols.