Spaarders kunnen sinds gisteren intekenen op de nieuwe staatsbon. Ze hebben al 60,74 miljoen euro toevertrouwd aan de overheid. Daarmee doen de overheidsobligaties het momenteel beter dan bij de vorige emissie. Dat is misschien geen verrassing, want ze brengen ook iets meer op.
Key takeaways
- De Belgen hebben na één dag al 60,74 miljoen euro belegd in de staatsbon.
- Daarmee doen de overheidsobligaties het momenteel beter dan bij de voorgaande emissie. Toen werd er op dag 1 welgeteld 14,2 miljoen euro uitgeleend aan de staat.
- De eenjarige staatsbon is de populairste optie. Via die weg stroomde er al 46,85 miljoen euro naar de staatskas.
In het nieuws: Het Federaal Agentschap van de Schuld laat weten dat de Belgen na één dag al 60,74 miljoen euro hebben belegd in de staatsbons.
- De staatsbons vallen deze keer meer in de smaak dan bij de vorige uitgifte. Toen stond de teller na een dag op 14,2 miljoen euro.
- Voornamelijk de eenjarige staatsbon doet het goed. Die brengt deze keer 1,33 procent netto, tegenover 1,26 procent drie maanden geleden. Via die kortlopende staatsobligatie stroomde er al 46,85 miljoen euro naar de staatskas.
- De staatsbon op tien jaar met een coupon van 2,24 procent netto leverde 13,89 miljoen euro op. Bij de vorige uitgifte kon je ook je geld voor tien jaar uitlenen aan de overheid. Toen kreeg je nettovergoeding van 2,1 procent.
- Cijfers van het Agentschap van de Schuld tonen ook aan dat de Belgen meer inschreven bij de schatkist (32,7 miljoen euro) dan bij financiële instellingen (28,1 miljoen euro).
- Particuliere beleggers kunnen van 26 augustus tot en met 3 september inschrijven op de nieuwe staatsbons bij financiële instellingen. Ze kunnen ook van 26 augustus tot en met 2 september rechtstreeks intekenen via de website van het Federaal Agentschap van de Schuld.
24 miljard euro aan spaargeld
Vergeet niet: Veel Belgen beschikken nu (of heel binnenkort) over extra cash omdat de eenjarige termijnrekeningen van vorig jaar op vervaldag komt. Vorig jaar werd er ruim 22 miljard euro in die producten geïnvesteerd omdat de veelbesproken Van Peteghem-bon afliep. Inclusief de kapitaalopbrengsten gaat het om maar liefst 24 miljard euro.
- Intussen nemen enkele banken maatregelen om een deel van dat kapitaal aan te trekken. Beobank heeft bijvoorbeeld de rente op termijnrekeningen (met een looptijd van maximaal vijf jaar) opgetrokken. ING lanceerde dan weer twee nieuwe beleggingsproducten. Deutsche Bank gooit het over nog een andere boeg, en betaalt tijdelijk de instapkosten voor beleggingsfondsen terug.
Wil je op de hoogte blijven van alles wat er zich afspeelt in de financiële wereld? Niels Saelens, een journalist met een passie voor financiën, volgt alles op de voet op. Via deze link kan je je inschrijven op zijn dagelijkse nieuwsbrief.


