Oekraïne moet versneld toetreden tot de Europese Unie. Dat heeft voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen gezegd tijdens de veiligheidsconferentie van München. “Hier ligt hun toekomst”, meldde de voorzitter.
Key Takeaways
- Ursula von der Leyen heeft vrijdag gemeld dat Oekraïne versneld moet toetreden tot de Europese Unie.
- De Europese Commissie-voorzitter meldde ook dat het belangrijk is dat Europa meer geld gaat uitgeven aan defensie.
- De uitspraken van von der Leyen kwamen er na uitspraken van Amerikaans president Donald Trump.
Ursula von der Leyen heeft vrijdag gemeld dat Oekraïne versneld moet toetreden tot de Europese Unie. Dit deed ze op de veiligheidsconferentie die plaats vindt in München. “We hebben al aanzienlijke vooruitgang geboekt, maar nu is het tijd om bergen te verzetten in de Europese Unie”, zei Von der Leyen.
De Europese Commissie-voorzitter meldde ook dat het belangrijk is dat Europa meer geld gaat uitgeven aan defensie. Lidstaten krijgen meer ruimte op hun nationale begrotingen om de defensiebegrotingen fors te kunnen verhogen. “De lidstaten kunnen dan hun budget flexibeler inzetten, zodat een deel kan worden gestoken in hogere defensie-uitgaven”, zei Von der Leyen.
De uitspraken van von der Leyen kwamen er, volgens RTL, na uitspraken van Amerikaans president Donald Trump. VS had laten weten dat Oekraïne niet meer hoeft te rekenen op een lidmaatschap van de NAVO. Hij zei ook dat EU-landen hun defensiebegroting moesten verhogen. Op dit moment moet er 2 procent van het BBP (Bruto Binnenlands Product) naar defensie gaan. Dat moet volgens de commissievoorzitter naar 3 procent. “Dat betekent honderden miljarden extra investeringen per jaar.” Trump oppert zelfs om dit op te trekken naar 5 procent van het BBP.
De 61ste internationale veiligheidsconferentie van München vindt plaats van 14 tot 16 februari. De Veiligheidsconferentie van München is uitgegroeid tot het belangrijkste onafhankelijke platform voor de uitwisseling van standpunten tussen besluitvormers op het gebied van internationaal veiligheidsbeleid.