Key takeaways
- De subsidies van de Vlaamse regering voor de luchthavens van Oostende-Brugge en Antwerpen zullen met 26,8 procent dalen.
- Het management van de luchthavens geeft prioriteit aan het behoud van banen, ondanks die forse bezuinigingen.
- De toekomstige personeelsbezetting blijft onzeker aangezien TUI vanaf volgend jaar geen vluchten meer aanbiedt vanuit Antwerpen.
Na een aanzienlijke vermindering van de overheidsfinanciering hebben de regionale luchthavens van Oostende-Brugge en Antwerpen in een persbericht aangekondigd dat ze zich zullen inzetten om zoveel mogelijk banen te behouden.
Aanzienlijke begrotingsbezuinigingen
De Vlaamse regering heeft onlangs een langverwacht akkoord bereikt over de exploitatiebegrotingen voor deze luchtvaartknooppunten. Volgens gegevens die zijn vrijgegeven door minister van Mobiliteit Annick De Ridder (N-VA), krijgen de luchthavens te maken met een subsidieverlaging van ongeveer 26,8 procent. Concreet zal de financiering naar verwachting dalen van 131 miljoen euro voor de periode 2020-2024 tot ongeveer 96 miljoen euro tussen 2025 en 2029.
Voorzichtigheid ondanks politieke consensus
Hoewel de luchthavens tevreden zijn dat er eindelijk een politieke consensus is bereikt โ wat na uitgebreide discussies de broodnodige duidelijkheid biedt โ blijven ze voorzichtig over de daadwerkelijke gevolgen van de bezuinigingen.
Er is nog een volledige analyse nodig en de technische details van de overeenkomst zullen na het politieke reces door een werkgroep worden uitgewerkt.
Werkgelegenheidsvooruitzichten
Wat de werkzekerheid betreft, erkent het management de ongerustheid onder de medewerkers. Zij hebben bevestigd dat de banen en diensten op de luchthaven van Antwerpen in Deurne tot maart 2027 gegarandeerd zijn.
De vooruitzichten na die datum blijven echter onzeker, aangezien de beslissing van reisorganisatie TUI -om volgend jaar geen vluchten meer vanuit Antwerpen aan te bieden- het bestuur zou kunnen dwingen tot het nemen van moeilijke beslissingen met betrekking tot het personeel.
(at)
Volg Business AM ook op Google Nieuws
Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!

