Rijkste persoon ter wereld ziet meer dan 100 miljard dollar van zijn fortuin verdampen

Rijkste persoon ter wereld ziet meer dan 100 miljard dollar van zijn fortuin verdampen
Tesla-CEO Elon Musk – foto: Getty Images

De flamboyante centimiljardair Elon Musk heeft sinds november vorig jaar meer dan 100 miljard dollar van zijn vermogen zien verdampen. De geïmplodeerde beurskoers van zijn elektrische wagenfabrikant Tesla wordt genoemd als grootste oorzaak van het verlies.

Waarom is dit belangrijk?

Een verlies van 101 miljard dollar op een jaar tijd geldt als de grootste waardedaling ooit op de Bloomberg Billionaires Index.

Aandelenkoers

Het nieuws: De nettowaarde van de Zuid-Afrikaanse techmagnaat – die in november 2021 een piek bereikte van 340 miljard dollar – dook vandaag naar 170 miljard dollar.

  • De daling kwam er nadat de aandelenkoers van Tesla gisteren was gezakt naar het laagste peil in twee jaar, zo bericht Bloomberg.
  • Toch blijft Musk de rijkste persoon ter wereld. Zijn nettowaarde overtreft die van de zilveren medaille op de miljardairslijst, de Fransman Bernard Arnault, met ongeveer 13 miljard dollar. Arnault is de voorzitter van LVMH, ’s werelds grootste luxegoederenproducent.
Bron: Bloomberg

Zero COVID

De achtergrond: Sinds Musk zijn bod aankondigde om de microblogsite Twitter te kopen, is de aandelenkoers van Tesla met bijna 50 procent gedaald. Ter vergelijking: in ongeveer dezelfde periode (van april tot begin november) is de techindex Nasdaq met ‘slechts’ 18 procent gezakt.

  • Musk heeft een belang van ongeveer 15 procent in Tesla.
    • Maandag is door de forse daling van Tesla’s aandelenkoers van het vermogen van de Zuid-Afrikaanse ondernemer op één dag 8,6 miljard dollar afgesnoept.
      • Als reden voor de deuk in het beleggersvertrouwen, halen sommige analisten het feit aan dat Musk, na de Twitter-overname, maar liefst vijf bedrijven onder zijn hoede heeft: Tesla, Twitter, het ruimtevaartbedrijf SpaceX, de hersenchip-start-up Neuralink en de tunnelbouwfirma The Boring Company. Waar haalt hij de tijd vandaan om bij al die ondernemingen de lijnen uit te zetten?
      • Ook het hardvochtige Zero COVID-beleid in China weegt op de productie van Tesla, dat in de stad Shanghai een gigafabriek heeft.
      • Daarnaast blijven de renteverhogingen in de VS de beurskoersen van risicovolle bedrijven om in te beleggen, zoals in de techsector, parten spelen.

(ns)

Meer premium artikelen
Meer

Ontvang de Business AM nieuwsbrieven

De wereld verandert snel en voor je het weet, hol je achter de feiten aan. Wees mee met verandering, wees mee met Business AM. Schrijf je in op onze nieuwsbrieven en houd de vinger aan de pols.