De Europese auto-industrie komt onder druk te staan nu Tesla een prijzenoorlog ontketent in de markt voor elektrische auto’s (EV). Tesla’s Model Y kost vandaag 30% minder dan 3 maanden geleden.
Musk en China nemen Europese autoproducenten in de tang

Waarom is dit belangrijk?
Amper hersteld van de pandemie, bevindt de Europese auto-industrie zich opnieuw in kruisvuur. Europese autoproducenten betalen de factuur voor Tesla's nieuwe kwantiteit-boven-rendabiliteitstrategie, terwijl China en Zuid-Korea zich klaarmaken om de Europese markt met goedkope EV's te overspoelen.In het nieuws: De Amerikaanse elektrischewagenproducent Tesla verlaagde de voorbije maanden meermaals de prijzen van zijn wagens. Volgens CEO Elon Musk zijn hogere verkoopcijfers belangrijker dan winstmarges.
Slecht nieuws voor Europese autoproducenten
- Dat is vooral slecht nieuws voor Europese autobouwers. Hun elektrische aanbod riskeert in de tang te worden genomen door de Chinese concurrentie.
- Chinese en ook Zuid-Koreaanse fabrikanten maken zich op om een genadeloze oorlog te voeren en Europa te overspoelen.
- Het Chinese BYD lanceert snel zijn “Dolphin” in Europa voor minder dan 30.000 euro.
- De grote rivaal van Tesla presenteerde op de Shanghai Motor Show ook zijn nieuwe instapmodel, de “Seagull”, een elektrische stadsauto die 10.000 euro gaat kosten.
- De potentiële vraag voor een wagen die half zo duur is als de Dacia Spring (momenteel de goedkoopste EV op de Europese markt) is aanzienlijk.
- Dat alles luidt een moeilijke toekomst in voor westerse merken.
- Beleggers geloven niet dat fabrikanten in de Europese middenklasse tegen zulke prijzenoorlog gewapend zijn en jaagden de aandelenkoersen van Renault (-8%), Stellantis (-5%) en Volkswagen (-2,5%), net als die van Tesla (-9,75%) donderdag genadeloos naar beneden.
- Opnieuw zal Europa in het kruisvuur terechtkomen, terwijl het de deur wagenwijd open laat staan voor Chinese concurrentie.
(nd)