MR-voorzitter Bouchez dient klacht in na verbranding pop met zijn beeltenis


Key takeaways

  • MR-voorzitter Georges-Louis Bouchez heeft aangifte gedaan nadat demonstranten tijdens een nieuwjaarsreceptie een beeltenis van hem hadden verbrand.
  • De politie onderzoekt beelden op sociale media om de personen te identificeren die bij het incident betrokken waren.
  • De verantwoordelijken kunnen worden aangeklaagd voor het aanzetten tot haat als ze worden geïdentificeerd en vervolgd.

Na een incident op 7 januari heeft MR-voorzitter Georges-Louis Bouchez een klacht ingediend. Demonstranten van het Antifascistisch Front van Luik hadden tijdens een nieuwjaarsreceptie van de MR in een plaatselijk congrescentrum een levensgrote pop die op Bouchez leek in brand gestoken. Zo meldt Sudinfo en werd bevestigd aan de redactie van Het Nieuwsblad. Het incident vond plaats ondanks een sterke politieaanwezigheid en werd vastgelegd op beelden die vervolgens op sociale media werden gedeeld.

Onderzoek gestart

Het parket van Luik bevestigde de indiening van de klacht en kondigde het starten van een gerechtelijk onderzoek aan. Onderzoekers analyseren beelden die online en in de media circuleren om de personen te identificeren die verantwoordelijk zijn voor het in brand steken van de beeltenis. De meesten van hen waren verborgen achter sjaals of bivakmutsen. Afhankelijk van de bevindingen kunnen de geïdentificeerde personen worden aangeklaagd voor het aanzetten tot haat en worden vervolgd door de correctionele rechtbank.

Volg Business AM ook op Google Nieuws

Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!

Meer

Ontvang de Business AM nieuwsbrieven

De wereld verandert snel en voor je het weet, hol je achter de feiten aan. Wees mee met verandering, wees mee met Business AM. Schrijf je in op onze nieuwsbrieven en houd de vinger aan de pols.