Key takeaways
- De Lijn kampt met ernstige personeelstekorten op het gebied van beveiliging.
- De aanstaande invoering van bodycams zal het bestaande personeelsbestand verder belasten.
- Minister Annick De Ridder (N-VA) ontkent de beweringen en stelt dat de capaciteit voor het beoordelen van bewijsmateriaal juist is toegenomen.
Er is bezorgdheid geuit over de toereikendheid van het beveiligingspersoneel bij De Lijn, met name wat betreft het omgaan met agressie en de verwerking van bewakingsbeelden. An Christiaens, Vlaams parlementslid voor cd&v, vroeg zich af of een team van slechts drie personen wel voldoende capaciteit heeft om slachtofferhulp te bieden, af te stemmen met de wetshandhavingsinstanties en camerabeelden uit heel Vlaanderen te analyseren.
Krimpend personeelsbestand
Volgens Christiaens is het personeelsbestand teruggelopen van zes inspecteurs vóór de reorganisatie van 2019 tot slechts één coördinator en twee regionale deskundigen vandaag de dag.
Zij stelde dat de openbare veiligheid niet uitsluitend mag berusten op de toewijding van een kleine groep medewerkers, en suggereerde dat een daadwerkelijke prioritering van veiligheid aanzienlijke investeringen vereist in zowel preventieve maatregelen als personeel.
Technologische druk
Vakbonden hebben zich bij die zorgen aangesloten en wijzen op een reeds hoge werkdruk. Zij waarschuwen dat de aanstaande invoering van bodycams voor De Lijn-controleurs een grotere hoeveelheid gegevens zal genereren, waardoor de druk op het personeel verder toeneemt en extra aanwervingen noodzakelijk worden.
Ook Sarah T’Joens van Vlaams Belang merkte op dat initiatieven zoals busverboden en verhoogd toezicht weliswaar positief zijn, maar niet effectief zijn als de verwerking van het bewijsmateriaal achter de schermen vertraging oploopt.
Minister De Ridder ontkent personeelstekort
In reactie hierop verwierp mobiliteitsminister Annick De Ridder (N-VA) de beweringen over personeelstekorten. Ze weerlegde de bewering dat het personeelsbestand gehalveerd zou zijn en stelde in plaats daarvan dat er nu meer mensen betrokken zijn bij het bekijken van beeldmateriaal dan in het verleden.
Volg Business AM ook op Google Nieuws
Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!

