Lid Raad van Bestuur ECB: “We zijn goed gepositioneerd nu dalende olieprijzen de inflatie temperen”


Key takeaways

  • Lagere olieprijzen verminderen de inflatiedruk in de hele eurozone.
  • De Europese Centrale Bank (ECB) wijst definitieve forward guidance af om strategische flexibiliteit te behouden.
  • Beleidsmakers zijn het oneens over de vraag of de rente stabiel moet blijven of dat er gevreesd moet worden voor door lonen aangedreven inflatie.

Na de renteaanpassing in juni bevindt de Europese Centrale Bank zich volgens Emmanuel Moulin, lid van de Raad van Bestuur, in een gunstige positie. In een gesprek met Bloomberg Television tijdens het evenement “Rencontres Economiques” in Aix-en-Provence merkte de president van de Banque de France op dat dalende olieprijzen de inflatiedruk in de eurozone helpen verlichten.

“Geen nieuwe reeks van renteverhogingen”

Hoewel Moulin weigerde specifieke voorspellingen te doen voor de komende vergaderingen in juli en september, benadrukte hij dat de bank niet aan een nieuwe reeks renteverhogingen begint.

Hij verduidelijkte dat de ECB definitieve forward guidance vermijdt en er in plaats daarvan voor kiest de omstandigheden te beoordelen naarmate deze zich ontwikkelen. Hij hield echter vol dat de huidige risicobalans passend is en dat de instelling goed gepositioneerd is.

Afzwakkende inflatie

Het eerdere besluit om de rente met 25 basispunten te verhogen kon rekenen op de volledige steun van beleidsmakers, die bezorgd waren over de domino-effecten van de stijgende energiekosten.

Nu heeft een combinatie van een afnemende inflatie en de mogelijkheid van een vredesakkoord met Iran echter geleid tot uiteenlopende meningen over de toekomstige strategie.

Interne meningsverschillen

Sommige functionarissen vrezen dat de gevolgen van hoge energieprijzen uiteindelijk doorwerken in lonen, diensten en voedselkosten. Omgekeerd stellen andere leden dat het veranderende economische landschap het rechtvaardigt om de rente ongewijzigd te laten. Die onzekerheid komt tot uiting op de financiële markten, waar beleggers hun verwachtingen voor verdere renteverhogingen hebben bijgesteld, in lijn met de visie van Bloomberg Economics dat de inflatie waarschijnlijk haar hoogtepunt heeft bereikt.

Moulin concludeerde dat de daling van de olieprijzen de inflatie binnen de dienstensector zou moeten temperen, waarbij hij opmerkte dat er momenteel weinig aanwijzingen zijn voor secundaire inflatoire effecten.

Volg Business AM ook op Google Nieuws

Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!

Voeg businessam.be toe als preferred source op Google
Meer

Ontvang de Business AM nieuwsbrieven

De wereld verandert snel en voor je het weet, hol je achter de feiten aan. Wees mee met verandering, wees mee met Business AM. Schrijf je in op onze nieuwsbrieven en houd de vinger aan de pols.