Impermo neemt kurkspecialist Santana over

Vloerspecialist Impermo neemt het kurkmerk Santana over. Dat maakt het Limburgse familiebedrijf woensdag bekend. Santana ging deze zomer failliet.

Santana werd 30 jaar geleden opgericht en specialiseerde zich in kurkvloeren. Het bedrijf stelde 42 personen tewerk en baatte 10 showrooms uit. De coronacrisis betekende de doodsteek voor de marktleider.

Het merk Santana komt nu in handen van Impermo, marktleider voor tegels, natuursteen en parket in België. ‘Kurk vormt een heel mooie aanvulling op ons bestaand aanbod. En er is zeker vraag naar kurkproducten’, zegt Diether Claeys, verkoopdirecteur bij Impermo.

Impermo neemt alleen het merk Santana over, dus niet de showrooms. Wel worden de voormalige werknemers aangespoord om te solliciteren. ‘Ze worden zo veel mogelijk in ons verkoopnetwerk opgenomen’, zegt Claeys.

Tegels, natuursteen, parket

Impermo is in handen van de Limburgse familie Stultjens. Het is met negen fysieke winkels en meer dan 120 werknemers de grootste verkoper van tegels, natuursteen en parket in België.

Begin 2021 staat de opening van een tiende winkel in Charleroi op de planning. Daarmee wordt het bedrijf ook in Wallonië actief. Het zag de omzet in twee en een half jaar verdubbelen, naar verwachting tot 50 miljoen euro dit jaar.

De lockdown heeft Impermo dus geen windeieren gelegd. ‘Mensen waren tijdens die lockdown heel hard met hun huis bezig. Vooral terrasvloeren deden het erg goed’, merkt Claeys. Ook de webshop deed het enorm goed.

Meer

Ontvang de Business AM nieuwsbrieven

De wereld verandert snel en voor je het weet, hol je achter de feiten aan. Wees mee met verandering, wees mee met Business AM. Schrijf je in op onze nieuwsbrieven en houd de vinger aan de pols.