Heeft Steven Vandeput dan toch tegenstand bij N-VA?

Heeft Steven Vandeput dan toch tegenstand bij N-VA?
N-VA-Kamerlid Steven Vandeput – foto: Isopix

Zijn we te snel geweest, gisteren, in ons oordeel over de interne race om het ondervoorzitterschap van de N-VA? Daar moet de partijraad aan de bak, om dit weekend een opvolger te kiezen voor Lorin Parys, die naar de Pro League trok.

  • Verschillende N-VA-bronnen wezen er ons gisteren op dat het toch wat te voorbarig was om nu al Vandeput uit te roepen als winnaar. “De partijraad laat zich niet graag leiden.”
  • En daarbij zou Maaike De Vreese (N-VA), Vlaams Parlementslid uit Brugge, toch ook een goede kans maken, zo stellen insiders. “Zij heeft velen uit West-Vlaanderen achter zich, én steun uit Vlaams-Brabant”, zo maakt men zich sterk. “Plus ze heeft een veel jonger profiel: normaal gaat die job naar iemand met de energie van een dertiger.”
  • Of dat zal volstaan om de oud-minister van de functie te houden, is niet zeker: Vandeput heeft zijn Limburgse steun, en krijgt ondertussen erg veel media-aandacht voor zijn kandidatuur.
  • Een zaak is tegelijk opvallend: voorzitter Bart De Wever houdt zich angstvallig afzijdig, en wil niets kwijt over enige voorkeur.
Meer premium artikelen
Meer

Ontvang de Business AM nieuwsbrieven

De wereld verandert snel en voor je het weet, hol je achter de feiten aan. Wees mee met verandering, wees mee met Business AM. Schrijf je in op onze nieuwsbrieven en houd de vinger aan de pols.