Harvard en Toronto lanceren noodplan voor internationale studenten door visumcrisis


Key takeaways

  • Harvard en Toronto stellen een noodplan op voor postdoctorale studenten die visumproblemen ondervinden in de VS.
  • Een selecte groep studenten van de Harvard Kennedy School die niet naar de Verenigde Staten kunnen terugkeren, zullen deelnemen als gaststudenten aan de Munk School van de universiteit van Toronto.
  • Het programma wordt alleen geactiveerd als er voldoende vraag is van de betrokken studenten, zodat de continuïteit van de studie in een context van wereldwijde mobiliteit wordt gewaarborgd.

De universiteit van Harvard en de universiteit van Toronto hebben hun krachten gebundeld om een noodplan op te stellen voor internationale postdoctorale studenten die mogelijk problemen ondervinden bij het verkrijgen van een Amerikaans visum. Het initiatief komt op een moment van grote onzekerheid over het immigratiebeleid.

In het kader van het programma zal een selecte groep studenten van de Harvard Kennedy School (HKS) die niet naar de VS kunnen terugkeren vanwege visum- of reisbeperkingen, hun studie in Canada kunnen voortzetten. Deze studenten zullen als gaststudenten deelnemen aan de Munk School of Global Affairs and Public Policy van de universiteit van Toronto.

Details van het programma

De decanen van de twee instellingen benadrukten dat het onderwijs door faculteitsleden van beide universiteiten in het programma zal worden geïntegreerd, om de continuïteit van de studie te waarborgen met het oog op de uitdagingen van wereldwijde mobiliteit.

Het programma zal echter alleen geactiveerd worden als er voldoende vraag is van de betrokken studenten. Jeremy Weinstein, decaan van de HKS, zei dat het noodplan de HKS in staat zou stellen om openbaar beleidsonderwijs van wereldklasse te bieden aan al haar studenten, zelfs aan degenen die niet fysiek op de campus aanwezig kunnen zijn.

Federale rechter blokkeert acties

Het voorstel is een directe reactie op recente acties van het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid die de mogelijkheid van Harvard om internationale studenten in te schrijven in gevaar hebben gebracht. Hoewel een federale rechter deze acties heeft geblokkeerd, hebben ze bezorgdheid gewekt over de stabiliteit van studentenvisa onder de huidige Amerikaanse regering.

Daarnaast heeft de regering Trump Harvard op verschillende fronten bekritiseerd, waaronder de financiering van onderzoek, de veiligheid op de campus en vermeende banden met buitenlandse entiteiten zoals de Chinese Communistische Partij. Internationale studenten vormen meer dan de helft van de studentenpopulatie van de Kennedy School, met een totaal van 739 studenten uit 92 landen.

Meer

Ontvang de Business AM nieuwsbrieven

De wereld verandert snel en voor je het weet, hol je achter de feiten aan. Wees mee met verandering, wees mee met Business AM. Schrijf je in op onze nieuwsbrieven en houd de vinger aan de pols.