Key takeaways
- Tankers die onder sancties vallen, vervoeren vloeibaar aardgas (LNG) van het Russische Arctic LNG 2 project naar China.
- Deze transporten benadrukken de voortdurende handel tussen Rusland en China ondanks westerse sancties.
- De levensvatbaarheid op lange termijn van het Arctic LNG 2 project blijft onzeker als gevolg van deze sancties.
Een tanker met de naam Arctic Mulan heeft onlangs vloeibaar aardgas (LNG) geleverd aan de Chinese terminal Beihai. Dit was de tweede levering aan China sinds eind augustus van het Russische Arctic LNG 2 project, waarvoor een sanctie gold. De lading, met een capaciteit van meer dan 75.000 kubieke meter LNG, vertrok vanuit Kamchatka in het Russische Verre Oosten, een locatie die uitsluitend ladingen verwerkt van het Arctic LNG 2-project van Novatek.
Een ander schip, de Arctic Vostok, is ook geladen in Kamchatka en is waargenomen toen het ten zuidoosten van het Chinese eiland Hainan voer. Hoewel trackinggegevens het aanmeren bij Beihai niet bevestigen, is de tanker volgens OpenSanctions, een provider van sanctiegegevens, eigendom van Indiase entiteiten. Pogingen om contact op te nemen met de scheepseigenaren of beheermaatschappijen leverden niets op.
Bestemmingen blijven officieel onbevestigd
De gegevens van Kpler plaatsten de Arctic Vostok op 16 september in de Golf van Tonkin, dicht bij de locatie van de Beihai-terminal. Kpler noch LSEG bevestigen echter dat het schip bij de terminal aanmeerde.
Twee andere gesanctioneerde tankers zijn momenteel onderweg. De La Perouse, met 150.000 kubieke meter LNG aan boord uit Gydan in het noorden van Siberië, is Kaapstad gepasseerd op weg naar de Indische Oceaan. Ondertussen passeert de Arctic Metagaz, geladen met meer dan 133.000 kubieke meter LNG uit Moermansk, Japan en gaat verder zuidwaarts naar een onbevestigde bestemming.
Toenemende zorgen over naleving sancties
Het Arctic LNG 2 project, een enorme onderneming met een geplande jaarlijkse productie van 19,8 miljoen ton, wordt geconfronteerd met onzekerheid als gevolg van westerse sancties. Novatek, het Russische bedrijf dat een belang van 60 procent in het project heeft, worstelt met de gevolgen van deze sancties voor haar toekomstige activiteiten. (fc)
Volg Business AM ook op Google Nieuws
Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!

