Belangrijkste informatie
- Een vermoedelijke DDoS-aanval heeft de online diensten van La Poste verstoord, waardoor de bezorging tijdens de feestdagen vertraging heeft opgelopen.
- De cyberaanval volgt op een recente inbraak in de kantoren van het Franse ministerie van Binnenlandse Zaken, waardoor bezorgdheid is ontstaan over de zwakke plekken van Frankrijk op het gebied van cyberveiligheid.
- Deze gebeurtenissen komen tegen een achtergrond van verhoogde spanningen tussen Frankrijk en Rusland, met vermoedens van Russische betrokkenheid bij cyberaanvallen gericht op Frankrijk.
Op maandag 22 december ondervond La Poste, de Franse nationale postdienst, aanzienlijke verstoring van haar online diensten als gevolg van een vermoedelijke cyberaanval. De aanval, geïdentificeerd als een Distributed Denial of Service (DDoS) incident, maakte online platforms ontoegankelijk en had invloed op de pakket- en postbezorging.
Gevolgen voor klanten
Hoewel klantgegevens niet werden aangetast, leidde de aanval tot vertragingen en frustratie bij klanten die pakketten wilden verzenden of ontvangen, vooral tijdens de drukke kerstperiode. Er ontstonden rijen bij postkantoren in Parijs en het personeel moest mensen die feestelijke cadeaus wilden versturen, weigeren.
Dit incident volgt op een cyberaanval op het Franse Ministerie van Binnenlandse Zaken een week eerder. In dat geval kreeg een vermeende hacker toegang tot gevoelige bestanden met politiedossiers en informatie over gezochte personen. De minister van Binnenlandse Zaken schreef de inbreuk toe aan “slordigheid” binnen het ministerie. Een 22-jarige man werd gearresteerd in verband met de aanval.
Spionnencomplot tegen veerboot
Elders onderzoeken de Franse autoriteiten een mogelijke cyberaanval op een internationale veerboot. Een Lets bemanningslid zit momenteel in hechtenis, beschuldigd van spionage voor een onbekende buitenlandse mogendheid.
Deze recente gebeurtenissen geven aanleiding tot bezorgdheid over de toenemende frequentie en geavanceerdheid van cyberaanvallen tegen Frankrijk. Ze benadrukken ook de aanhoudende spanningen tussen Frankrijk en Rusland, met beschuldigingen dat Moskou zich bezighoudt met “hybride oorlogvoering” tegen Europese landen die Oekraïne steunen.
Volg Business AM ook op Google Nieuws
Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!

