Nu Bart De Wever officieel aan de slag is gegaan als premier van België neemt Els van Doesburg (N-VA) zijn taak over als burgemeester van Antwerpen. Die functie zal ze niet combineren met die van Vlaams Parlementslid. Dat zitje laat ze over aan een opvolger.
Key Takeaways
- Els van Doesburg volgt Bart De Wever op als burgemeester van Antwerpen.
- Om zich volledig op die taak te kunnen smijten, staat ze haar zetel in het Vlaams Parlement af.
- Het is voorlopig nog niet bekend wie haar daar zal opvolgen.
Bart De Wever heeft deze ochtend de eed afgelegd als premier van België. Hij verlaat daardoor Het Schoon Verdiep voor Wetstraat 16. De burgemeestersjerp is vanaf nu officieel voor de 35-jarige Els van Doesburg.
“Het is een zeer goeie zaak dat er een federale regering is en Bart hiervan de leiding in handen neemt. Het voelt natuurlijk een beetje dubbel dat onze burgervader nu niet meer alleen van ons is, maar we hem zullen delen met de rest van het land. Zijn krachtige stem in Brussel zal natuurlijk ook Antwerpen versterken”, zegt van Doesburg.
Burgemeesterschap
“Burgemeester worden van de mooiste stad in Vlaanderen is de allergrootste eer en stemt me tot nederigheid. Het is niet iets waar je zomaar klaar voor bent, het is iets waar je in kan groeien als je hard werkt en alles geeft wat je in je hebt”, gaat ze verder.
“Het burgermoederschap neem ik dan ook met volle toewijding op en zal ik niet combineren met een mandaat als Vlaams Parlementslid. Ik geef mijn zetel in het parlement terug om de sjerp alle recht aan te kunnen doen. Elke politicus maakt daarin een eigen keuze en ik weet dat deze de beste is voor Antwerpen, voor de kiezer die mij zoveel vertrouwen gaf en voor het nieuwe leven dat in juni geboren wordt”, verwijst van Doesburg naar haar zwangerschap.
Opvolger?
De beslissing van Els van Doesburg komt niet helemaal als een verrassing, al wijkt ze daarmee wel af van wat Bart De Wever deed. Die behield namelijk altijd zijn zetel in het Vlaams Parlement, en was ook actief als partijvoorzitter. Het is voorlopig nog niet bekend wie haar zal vervangen in het Vlaams Parlement.