Key takeaways
- Duitsland is van plan om meer dan 2,5 miljard euro te investeren in de modernisering van zijn militaire uitrusting.
- De investering is bedoeld om Duitse soldaten uit te rusten met geavanceerde wapens.
- Duitsland wil zijn leger uitbreiden tot ongeveer 460.000 soldaten.
De Duitse parlementaire begrotingscommissie heeft het groene licht gegeven voor de aankoop van meer dan 2,5 miljard euro aan nieuw defensiematerieel, waarmee de geplande uitgaven voor militair materieel voor 2025 op meer dan 33 miljard euro komen, verdeeld over 73 grote projecten.
Modernisering
Onder de goedgekeurde projecten zijn aanzienlijke verbeteringen aan het arsenaal van de Bundeswehr, waaronder een verhoging van de bestelling van G95 aanvalsgeweren, nieuwe aankopen van Joint Strike raketten voor toekomstige F-35A-gevechtsvliegtuigen, en de integratie van geavanceerde bewakingssystemen aangedreven door artificiële intelligentie (AI).
De goedkeuring van URANOS AI, een innovatief platform dat ontworpen is om grote hoeveelheden verkenningsgegevens van drones, satellieten en radarstations langs de oostflank van de NAVO te verwerken, illustreert de groeiende interesse van Duitsland in autonome inlichtingen over het slagveld na waarnemingen van de oorlog in Oekraïne. URANOS AI zal in eerste instantie worden ingezet bij Panzerbrigade 45 in Litouwen, met plannen voor uiteindelijke integratie in alle Duitse legerbrigades.
Andere belangrijke goedkeuringen omvatten een raamcontract voor een groot aantal Aladin verkenningsdrones voor bewaking op korte afstand, de aankoop van meer dan 1.700 militaire terreinwagens en zware transporttrailers die Leopard 2 hoofdgevechtstanks kunnen verplaatsen. Die aankopen illustreren de inzet van Duitsland om zijn uitrusting te moderniseren en zijn logistieke capaciteiten te versterken.
Uitbreiding Bundeswehr
De aanzienlijke investeringen maken deel uit van een bredere strategie om de omvang van de Bundeswehr aanzienlijk te vergroten tot ongeveer 460.000 manschappen, waaronder 260.000 actieve soldaten.
Minister van Defensie Boris Pistorius beloofde om de defensie-uitgaven tegen 2029 te verhogen tot 3,5 procent van het bruto binnenlands product (bbp), waardoor Duitsland de Europese leider op het gebied van militaire uitgaven wordt en het land laat zien dat het een grotere rol wil spelen in de Europese veiligheid.
Volg Business AM ook op Google Nieuws
Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!

