Dronefabrikanten Destinus en Quantum Systems streven naar beursgang


Key takeaways

  • Destinus en Quantum Systems plannen een mogelijke beursgang tegen begin 2027.
  • Quantum Systems mikt op een marktwaardering van minstens 10 miljard euro.
  • Europese defensiebedrijven maken gebruik van stijgende militaire budgetten om investeerders aan te trekken.

Twee vooraanstaande fabrikanten van onbemande vliegtuigen, Destinus en Quantum Systems, onderzoeken momenteel de mogelijkheden voor een beursgang die mogelijk begin 2027 plaatsvindt. Bronnen die dicht bij de ontwikkelingen staan, geven aan dat beide bedrijven in gesprek zijn met financiële adviseurs om te profiteren van de toenemende wereldwijde vraag naar geautomatiseerde defensietechnologie.

Quantum Systems mikt op hoge waardering

Quantum Systems, een Duitse onderneming die wordt gesteund door Peter Thiel, streeft naar verluidt naar een marktwaardering van maar liefst 10 miljard euro bij de beursgang. Eerdere berichten suggereren dat het bedrijf in onderhandeling is met Blackstone en Airbus om ongeveer 600 miljoen euro aan financiering veilig te stellen, op basis van een waardering van bijna 7 miljard euro.

In Nederland gevestigd

Ondertussen overweegt het in Nederland gevestigde Destinus de Amsterdamse beurs voor zijn beursgang. Het bedrijf, dat in 2021 werd opgericht door Mikhail Kokorich – die in 2024 zijn Russische nationaliteit opgaf uit protest tegen het conflict in Oekraïne – is gespecialiseerd in interceptors, loitering munitions en langeafstandsaanvalsdrones. Naar verluidt werkt Destinus samen met UniCredit en Rothschild & Co. om vóór de beursgang ongeveer 200 miljoen euro aan kapitaal aan te trekken.

Overheden spenderen meer geld aan defensie

Deze strategische stappen weerspiegelen een bredere trend onder Europese defensiecontractanten die willen profiteren van de toegenomen militaire overheidsbudgetten en de sterke belangstelling van beleggers. Die toename in activiteit blijkt uit de recente beursintroducties van andere spelers in de sector, zoals het in Tsjechië gevestigde CSG, de Gabler Group en het Duitse Vincorion.

Hoewel er gesprekken gaande zijn, zijn de specifieke timing, omvang en beursplaatsen voor deze emissies nog niet vastgesteld. Geen van beide bedrijven heeft een officiële verklaring afgegeven over deze berichten. (fc)

Wil je meer defensienieuws ontvangen? Schrijf je hier in op onze wekelijkse Defensie Insider-nieuwsbrief.

Volg Business AM ook op Google Nieuws

Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!

Voeg businessam.be toe als preferred source op Google
Meer

Ontvang de Business AM nieuwsbrieven

De wereld verandert snel en voor je het weet, hol je achter de feiten aan. Wees mee met verandering, wees mee met Business AM. Schrijf je in op onze nieuwsbrieven en houd de vinger aan de pols.