DP World bouwt koelopslagfaciliteit van 48 miljoen euro in Antwerpen


Key takeaways

  • DP World investeert tot 100 miljoen euro in een enorme koelopslagfaciliteit.
  • Dit centrum van 55.000 vierkante meter waarborgt de koelketen voor voedingsmiddelen en geneesmiddelen.
  • Waaslandhaven versterkt zijn status als wereldwijd knooppunt door die hoogwaardige logistieke uitbreiding.

DP World trekt in eerste instantie 48 miljoen euro uit voor de bouw van een enorme koelopslagfaciliteit in het gebied van de Waaslandhaven.

Koelketen

Dit nieuwe logistieke centrum, met een oppervlakte van 55.000 vierkante meter, is ontworpen om de “koelketen” te ondersteunen door gespecialiseerde, temperatuurgecontroleerde omgevingen te bieden.

Dergelijke faciliteiten zijn essentieel voor het bewaren van bederfelijke goederen, variërend van voedingsmiddelen zoals bananen tot kritieke geneesmiddelen en medische benodigdheden.

Investering

Afhankelijk van toekomstige ontwikkelingen zouden de totale uitgaven voor dit project uiteindelijk kunnen oplopen tot 100 miljoen euro. Het in de Verenigde Arabische Emiraten gevestigde bedrijf heeft al een sterke aanwezigheid in de haven van Antwerpen, waar het Antwerp Gateway beheert, een van de belangrijkste terminals in de regio.

Regionale impact

Boudewijn Vlegels, hoofd van de Maatschappij Linkerscheldeoever (MLSO), merkte op dat de Waaslandhaven hoogwaardige logistieke projecten blijft aantrekken, wat de status van de haven als wereldwijde toegangspoort versterkt. De bouw zal naar verwachting binnen de komende twee jaar worden voltooid.

Volg Business AM ook op Google Nieuws

Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!

Voeg businessam.be toe als preferred source op Google
Meer

Ontvang de Business AM nieuwsbrieven

De wereld verandert snel en voor je het weet, hol je achter de feiten aan. Wees mee met verandering, wees mee met Business AM. Schrijf je in op onze nieuwsbrieven en houd de vinger aan de pols.