Donald Trump geeft Oekraïne de schuld van Russische invasie

Donald Trump geeft Oekraïne de schuld van Russische invasie
Donald Trump en Volodymyr Zelensky – Getty Images

Amerikaans president Donald Trump geeft Oekraïne de schuld van de Russische invasie. Dat heeft hij gemeld op een persconferentie. “Ze hadden er nooit aan mogen beginnen.” Ook Volodimir Zelensky haalde uit naar Trump: “Hij zit in een informatiebubbel.”


Key Takeaways

  • Amerikaans president Donald Trump heeft zwaar uitgehaald naar Oekraïne.
  • Hij legde de schuld van de Russische invasie in de schoenen van Oekraïne.
  • Oekraïens president Volodimir Zelensky is absoluut niet te spreken over de uitspraken van Trump.

Amerikaans president Donald Trump heeft zwaar uitgehaald naar Oekraïne. Dat deed hij op een persmoment naar aanleiding van een decreet om de ivf-mogelijkheden uit te breiden. Daar ging het echter heel snel over de situatie in Oekraïne. Hij legde de schuld van de Russische invasie in de schoenen van Oekraïne. “Ik hoor dat Oekraïne teleurgesteld is dat ze niet bij onderhandelingen mogen zijn, maar ze zitten al 3 jaar in deze situatie. Jullie hadden er nooit mogen aan beginnen, jullie hadden een deal kunnen sluiten”, reageerde de Amerikaanse president scherp.

Trump haalde ook uit naar zijn voorganger Joe Biden: “Ik had een deal voor hen kunnen sluiten, dan zouden er geen mensen zijn gestorven en zouden de steden niet met de grond gelijk zijn gemaakt.” Tot slot liet de Amerikaanse president weten dat hij waarschijnlijk deze maand nog een ontmoeting zal hebben met Russisch president Vladimir Poetin.

“Bubbel van desinformatie”

Oekraïens president Volodimir Zelensky is absoluut niet te spreken over de uitspraken van Trump. Volgens Zelensky leeft Trump in een “bubbel van desinformatie”, aangestookt door Rusland en vertegenwoordigers uit verschillende landen. “Dit is niet positief voor Oekraïne”, reageert Zelensky. “Het haalt Poetin uit zijn isolement. De Russen zijn ook blij, omdat de discussie nu rond hen draait. Ze plaatsen zichzelf ook in een slachtofferrol.” Zelensky beschuldigde de Verenigde Staten er ook van dat ze Poetin geholpen hebben om zijn “isolement te doorbreken.”

Meer

Ontvang de Business AM nieuwsbrieven

De wereld verandert snel en voor je het weet, hol je achter de feiten aan. Wees mee met verandering, wees mee met Business AM. Schrijf je in op onze nieuwsbrieven en houd de vinger aan de pols.

02:00