Belgische dienstensector groeit licht, terwijl handel en horeca terugvallen


Key takeaways

  • De omzet in de dienstensector groeide licht met 0,3 procent.
  • De informatie- en communicatiesectoren waren de drijvende krachten achter deze groei.
  • De omzet in de handel en de automobielsector daalde over de hele linie.

Uit gegevens van Statbel van mei 2026 blijkt dat de prestaties in verschillende commerciële sectoren gemengd waren in vergelijking met dezelfde maand in 2025.

Dienstensector

Het totale omzetvolume binnen de dienstensector – met uitzondering van financiële en verzekeringsactiviteiten – kende een bescheiden groei van 0,3 procent.

Die opwaartse trend werd voornamelijk aangedreven door de informatie- en communicatiesector, die een stijging van 1,9 procent liet zien, samen met lichte stijgingen in administratieve ondersteuning, transport en opslag, en diverse wetenschappelijke en professionele diensten.

Dalingen in vastgoed en horeca temperen groei

Daarentegen werden die stijgingen deels tenietgedaan door aanzienlijke dalingen in de vastgoedsector en de horeca en voedingsdienstensector, waarbij de laatste met 5,1 procent daalde.

Terugval in handel en automobielsector

In tegenstelling tot de dienstensector kenden de handel en de automobielsector een terugval. De verkoopvolumes voor de groothandel en detailhandel, evenals voor de reparatie en het onderhoud van motorfietsen en motorvoertuigen, daalden met 1,1 procent.

Daarnaast noteerden de algemene groothandel en de handelsbemiddeling – met uitzondering van de automobielsector – een volumedaling van 1,5 procent.

Volg Business AM ook op Google Nieuws

Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!

Voeg businessam.be toe als preferred source op Google
Meer

Ontvang de Business AM nieuwsbrieven

De wereld verandert snel en voor je het weet, hol je achter de feiten aan. Wees mee met verandering, wees mee met Business AM. Schrijf je in op onze nieuwsbrieven en houd de vinger aan de pols.