Commerzbank versterkt prestaties onder druk van Unicredits fusieplannen


Key takeaways

  • De lopende fusie met UniCredit heeft Commerzbank ertoe aangezet te herstructureren en de financiële prestaties te verbeteren.
  • Investeerders zijn positief over Commerzbanks “zelfverbeteringsplan”, wat heeft geleid tot een stijging van de aandelenkoersen.
  • Ondanks deze verbeteringen loopt Commerzbank nog steeds achter op UniCredit wat betreft winstgevendheid en kostenefficiëntie, waardoor verdere hervormingen nodig zijn.

Het streven van UniCredit naar een fusie met Commerzbank heeft een grote impact gehad op de Duitse kredietverstrekker, hoewel er geen formele besprekingen hebben plaatsgevonden. Ondanks sterke tegenstand vanuit Duitsland gelooft Andrea Orcel, CEO van UniCredit, dat er een plan is voor een mogelijke fusie.

Commerzbank reageert proactief

Orcels campagne heeft Commerzbank ertoe aangezet om een grote herstructurering door te voeren, inclusief veranderingen in het management en duidelijkere strategische doelstellingen om haar onafhankelijkheid te behouden. Deze proactieve reactie heeft positieve resultaten opgeleverd voor de bank, zoals blijkt uit de stijging van de aandelenkoers, meldt Reuters.

Beleggers prijzen het “zelfverbeteringsplan” van Commerzbank, dat tot betere financiële prestaties heeft geleid. Portefeuillebeheerder Ian Lapey wijst op de invloed van Orcel om Commerzbank aan te sporen ambitieuzere prestatiedoelen te behalen.

Analisten

Commerzbank aandelen zijn meer dan verdubbeld sinds de initiële beslissing van UniCredit en overtreffen daarmee de eigen winsten van de Italiaanse bank. Recente verlagingen van analisten wijzen er echter op dat de markt de ommekeer grotendeels heeft ingeprijsd.

Bettina Orlopp, CEO van Commerzbank, heeft een plan geïmplementeerd om banen te schrappen en de winstgevendheid te verbeteren. Hoewel de winsten zijn gestegen, dankzij de stijgende rentetarieven in de hele banksector, loopt Commerzbank nog steeds achter op UniCredit als het gaat om winstgevendheid en kostenefficiëntie.

De Duitse eenheid van UniCredit, HVB, illustreert dit verschil met aanzienlijk lagere kosten als percentage van de inkomsten in vergelijking met Commerzbank. Orcel blijft druk uitoefenen op Commerzbank om door te gaan met de transformatie en benadrukt de noodzaak om te versnellen. (fc)

Meer

Ontvang de Business AM nieuwsbrieven

De wereld verandert snel en voor je het weet, hol je achter de feiten aan. Wees mee met verandering, wees mee met Business AM. Schrijf je in op onze nieuwsbrieven en houd de vinger aan de pols.