Key takeaways
- President Donald Trump heeft aangekondigd dat China 200 Boeing-vliegtuigen zal aanschaffen.
- Hoewel de deal achterblijft bij de voorspellingen van analisten, belooft die talrijke banen te creëren in de Verenigde Staten.
- Die aankoop volgt op een soortgelijke overeenkomst die werd gesloten tijdens Trumps bezoek aan Peking in 2017.
Na een ontmoeting op hoog niveau in Peking met de Chinese president Xi Jinping kondigde president Donald Trump aan dat China 200 Boeing-vliegtuigen zou aanschaffen.
Details blijven onbekend
Tijdens een exclusief interview omschreef Trump zijn gesprekken met Xi als “zeer goed” en onthulde hij dat de vliegtuigorder de aanvankelijke verwachtingen van Boeing overtrof. De deal zal volgens Trump een aanzienlijk aantal banen in de Verenigde Staten opleveren.
Hoewel specifieke details over de overeenkomst, waaronder leveringstermijnen en vliegtuigmodellen, nog niet bekend zijn gemaakt, betekent de aankondiging een positieve ontwikkeling voor de luchtvaartgigant. Boeing-CEO Kelly Ortberg, die deel uitmaakte van de delegatie die Trump naar China vergezelde, had eerder al het vertrouwen uitgesproken dat een eventuele overeenkomst vliegtuigorders zou omvatten.
Marktverwachtingen blijven achter
Bloomberg had eerder bericht over de mogelijke interesse van China in de aankoop van ongeveer 500 Boeing 737 Max-vliegtuigen om aan de toenemende vraag van zijn luchtvaartmaatschappijen te voldoen. Het aandeel Boeing daalde echter tijdens de handel op donderdag, omdat het aangekondigde ordervolume achterbleef bij de verwachtingen van analisten.
De aankoop van de toestellen door China volgt op een soortgelijke overeenkomst die werd gesloten tijdens het bezoek van Trump aan Peking in 2017, waarbij China zich ertoe verbond 300 vliegtuigen van Boeing te kopen. Zowel Boeing als zijn Europese concurrent Airbus strijden actief om de verkoop van vliegtuigen in China, dat zij beschouwen als een van ’s werelds grootste luchtvaartmarkten.
De Amerikaanse delegatie die Trump op deze reis vergezelde, bestond ook uit prominente figuren zoals Elon Musk (Tesla en SpaceX), Tim Cook (Apple), Larry Fink (BlackRock), Jane Fraser (Citi) en Brian Sikes (Cargill). (fc)
Volg Business AM ook op Google Nieuws
Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!

