CEO van Nvidia: “AI zal softwaretools verbeteren, niet vervangen”


Key takeaways

  • Jensen Huang, CEO van Nvidia, verzekert investeerders dat AI bestaande softwaretools zal verbeteren in plaats van vervangen.
  • Bezorgdheid over de mogelijke impact van AI op de software-industrie leidde tot een wereldwijde uitverkoop van softwareaandelen.
  • Grote IT-bedrijven in India, Japan en China zagen hun aandelenkoersen aanzienlijk dalen als gevolg van die angst.

Wereldwijde softwareaandelen kenden dinsdag en woensdag een aanzienlijke daling, aangewakkerd door bezorgdheid over de mogelijke impact van AI op de industrie. Jensen Huang, CEO van Nvidia, ging in op deze angsten tijdens een AI-conferentie georganiseerd door Cisco Systems in San Francisco. Hij verwierp het idee dat AI bestaande softwaretools zou vervangen en noemde dat onlogisch. Huang benadrukte dat AI afhankelijk is van het gebruik van beschikbare tools in plaats van die helemaal opnieuw uit te vinden. Dat meldt Reuters.

AI als hulpmiddel om tools te verbeteren

Hij vergeleek de situatie met een mens of robot die moet kiezen tussen het gebruik van bestaande tools en het opnieuw uitvinden ervan.

Het antwoord is duidelijk: gebruik de reeds ontwikkelde tools. Huang wees erop dat recente ontwikkelingen op het gebied van AI zich richten op het verbeteren van het gebruik van tools vanwege hun inherente ontwerp voor expliciete functionaliteit.

Vernieuwde chatbot van Anthropic

De uitverkoop, die aanvankelijk werd veroorzaakt door de vernieuwde chatbot van Anthropic vorige week, verspreidde zich over belangrijke markten, waaronder India, Japan en China. Indiase IT-exporteurs zagen een daling van zo’n 6 procent, waarbij Infosys een aanzienlijke daling van ruim 7 procent kende.

Evenzo daalde de CSI Software Services Index in China met 3 procent, terwijl Kingdee International Software Group in Hongkong met meer dan 13 procent kelderde. Het Japanse uitzendbureau Recruit Holdings en Nomura Research leden ook verliezen van respectievelijk 9 procent en 8 procent.

Volg Business AM ook op Google Nieuws

Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!

(ns)

Meer

Ontvang de Business AM nieuwsbrieven

De wereld verandert snel en voor je het weet, hol je achter de feiten aan. Wees mee met verandering, wees mee met Business AM. Schrijf je in op onze nieuwsbrieven en houd de vinger aan de pols.