Canadese boycot van Amerikaanse gedistilleerde dranken leidt tot sterke daling verkoop


Key takeaways

  • Canadese boycot van Amerikaanse gedistilleerde dranken leidt tot scherpe daling in verkoop.
  • De boycot heeft een negatief effect gehad op Amerikaanse en Canadese distilleerderijen.
  • Dit benadrukt de onderlinge afhankelijkheid van de Noord-Amerikaanse markt voor gedistilleerde dranken.

De boycot van Amerikaanse gedistilleerde dranken door de Canadese provincies heeft een aanzienlijke invloed gehad op de alcoholverkoop in het hele land. Spirits Canada, een organisatie die Canadese producenten en verkopers van gedistilleerde dranken vertegenwoordigt, meldt een daling van 66,3 procent in de verkoop van Amerikaanse gedistilleerde dranken tussen 5 maart en 30 april. Deze daling viel samen met de verwijdering van Amerikaanse gedistilleerde dranken uit de winkelschappen na een handelsgeschil met de Verenigde Staten.

De boycot resulteerde in een algemene daling van 12,8 procent in de totale verkoop van Canadese gedistilleerde dranken, wat de onderlinge afhankelijkheid van de Noord-Amerikaanse markt voor gedistilleerde dranken benadrukt. Cal Bricker, voorzitter en CEO van Spirits Canada, toonde zich bezorgd over de negatieve gevolgen van de boycot voor Amerikaanse en Canadese distilleerders.

Handelsgeschil escaleert

Het geschil komt voort uit de invoering door de Amerikaanse president Donald Trump van tarieven van 25 procent op bepaalde importproducten. Dat zette verschillende Canadese provincies ertoe aan om vergeldingsmaatregelen te nemen door Amerikaanse gedistilleerde dranken uit slijterijen te verwijderen. De situatie is nog verergerd door het recente dreigement van Trump om 35 procent tarieven op Canadese producten te heffen, wat de angst voor een escalerende handelsoorlog aanwakkert en een “Buy Canadian”-beweging aanmoedigt.

Brown-Forman Corp, de maker van Jack Daniel’s, heeft al gezegd dat het verwijderen van Amerikaanse bourbon en whisky uit de Canadese schappen schadelijker was dan de Canadese vergeldingsheffingen, en noemde het een onevenredige reactie op de belastingen van Trump. Spirits Canada meldde een daling van 80 procent in de verkoop van Amerikaanse gedistilleerde dranken in Ontario, Canada’s grootste markt voor gedistilleerde dranken, na de verwijdering ervan.

Wijdverspreide gevolgen

Hoewel Alberta en Saskatchewan sindsdien de verkoop van Amerikaanse gedistilleerde dranken hebben hervat, blijft de beslissing negatieve gevolgen hebben voor Amerikaanse distilleerders, Canadese inkomsten, consumenten en horecabedrijven. Op dit moment zijn de Amerikaanse tarieven opgeschort voor import uit Canada die voldoet aan de handelsovereenkomst USMCA, waaronder ook gedistilleerde dranken die in Canada geproduceerd zijn. (uv)

Meer

Ontvang de Business AM nieuwsbrieven

De wereld verandert snel en voor je het weet, hol je achter de feiten aan. Wees mee met verandering, wees mee met Business AM. Schrijf je in op onze nieuwsbrieven en houd de vinger aan de pols.