Key takeaways
- Bulgarije zet anti-drone-technologie in om kritieke infrastructuur te beschermen.
- Door intensievere patrouilles worden locaties waar wapens worden geproduceerd en opgeslagen nu beveiligd.
- Frequente sabotagepogingen tegen defensiebedrijven zijn de aanleiding voor deze dringende veiligheidsupgrades.
Om de beveiliging van essentiële installaties te versterken, introduceert de Bulgaarse regering anti-drone-technologie in haar kritieke infrastructuur. De Bulgaarse minister van Binnenlandse Zaken Ivan Demerdzhiev heeft aangekondigd dat de staat deze gespecialiseerde systemen zal implementeren om bedreigingen vanuit de lucht te beperken. De beslissing werd genomen na een uitgebreide veiligheidsbeoordeling. Naast de technische verbeteringen heeft de politie de opdracht gekregen om vaker te patrouilleren rond locaties waar wapens worden geproduceerd en opgeslagen.
Vermoedens van sabotage
Deze verdedigingsmaatregelen volgen op een recente brand in een munitiedepot dat wordt beheerd door wapenproducent EMCO. Het bedrijf suggereert dat de brand een opzettelijke sabotageactie was. Het bedrijf wijst er ook op dat er sinds 2011 meer dan tien soortgelijke aanslagen zijn gepleegd op Bulgaarse defensiebedrijven. EMCO staat onder leiding van Emilian Gebrev. Zijn activiteiten werden eerder al in verband gebracht met aanslagen waarvan de Bulgaarse autoriteiten vermoedden dat ze waren uitgevoerd door Russische agenten.
Recente militaire explosies
De bezorgdheid over de veiligheid is verder toegenomen door een nieuwe ramp in augustus. Er vond een zware explosie plaats op een militaire munitielocatie nabij Belitsa in de gemeente Tryavna, wat leidde tot een grote brand. Volgens burgemeester Dencho Minev werd het personeel van de faciliteit met bussen veilig geëvacueerd en vielen er tijdens de noodsituatie geen slachtoffers. (ev)
Wil je meer defensienieuws ontvangen? Schrijf je in op onze wekelijkse Defensie Insider-nieuwsbrief
Volg Business AM ook op Google Nieuws
Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!

