Brussels Airlines gaat haar langeafstandsvloot de komende jaren beduidend uitbreiden. De Belgische luchtvaartmaatschappij voegt drie langeafstandsvliegtuigen toe, waardoor de Airbus A330-vloot groeit van 10 naar 13 toestellen. Daarnaast investeert het bedrijf ruim 100 miljoen euro in de vernieuwing van het cabine-interieur van de ganse vloot.
Als Afrika-expert binnen de Lufthansa Group wil Brussels Airlines zijn positie op het continent verder verstevigen. Veel Afrikaanse landen hebben een groeiende bevolking en economie, waardoor de vraag naar vliegreizen toeneemt. Daarom wordt de vloot van de Belgische luchtvaartmaatschappij de komende jaren uitgebreid met drie Airbus A330’s. De extra langeafstandscapaciteit zal gebruikt worden om het bestaande netwerk in Sub-Saharaans Afrika te versterken. De ambitie is om van Brussel een Europese hub te maken voor vluchten van en naar Afrika.
“De vraag naar vluchten van en naar Sub-Saharaans Afrika ontwikkelt zich razendsnel. Het is daarom cruciaal voor de Lufthansa Group om haar aanwezigheid in de regio te vergroten. Brussels Airlines is de ideale luchtvaartmaatschappij om dat te doen, gezien haar expertise en aanwezigheid op het continent”, zegt Dieter Vranckx, voorzitter van de raad van bestuur van SN Airholding.
Om de groeiplannen te ondersteunen, worden meer dan 250 nieuwe medewerkers aangeworven. Onder hen: piloten, cabinepersoneel, onderhoud & engineering technici en luchthaven- en administratief personeel. Volgens Brussels Airlines biedt de vlootuitbreiding ook carrièremogelijkheden voor de huidige werknemers van de maatschappij, bijvoorbeeld als captain, senior purser of instructeur. Er zullen ook extra banen worden gecreëerd bij leveranciers en partners, bijvoorbeeld in de grondafhandeling.
Nieuw cabine-interieur
Geleidelijk aan wordt ook het cabine-interieur vernieuwd. De maatschappij wil daarmee de vliegervaring aan boord naar een hoger niveau te tillen, zowel in de duurdere business class als in premium economy class en economy class. De modernisering gaat gepaard met een investering van meer dan 100 miljoen euro.
Dorothea von Boxberg, CEO van Brussels Airlines: “We zetten het rendabele groeipad verder en plaatsen Afrika in het middelpunt van onze langeafstandsstrategie. De miljoeneninvestering in het interieur van de cabine laat ons toe om onze klanten een nog betere ervaring te bieden. Het is de bedoeling dat we de komende jaren nog meer connecties in West-Afrika zullen aanbieden.”
Dit voorjaar ging Brussels Airlines van start met rechtstreekse vluchten van Brussel naar Nairobi, aan de Afrikaanse oostkust.
Wet-lease contract met airBaltic
Om de groei op de korte en middellange afstandsbestemmingen te verwezenlijken tekende Brussels Airlines een driejarige wet-lease overeenkomst met de Letse luchtvaartmaatschappij airBaltic, die vanaf 2025 tussen eind maart en oktober vier kleinere Airbus A220’s zal inzetten op Brussels Airport. Met 148 stoelen zijn deze toestellen meer geschikt voor regionale routes en routes met lagere passagiersaantallen.
Tot slot zegt de maatschappij ook groeiplannen te hebben voor haar eigen middellangeafstandsvloot. Maar meer details daarover worden pas later bekendgemaakt.