Jean Muls, de directeur België bij Bpost die vorig najaar de laan werd uitgestuurd, kreeg in alle stilte een verbrekingsvergoeding van ruim 619.000 euro. Dat staat in het boek ‘Bpost Hold-Up’.
In het nieuws: Jean Muls, die van begin januari tot begin oktober 2022- dus amper negen maanden – aan de slag was als CEO van de divisie België, verliet het bedrijf met een verbrekingsvergoeding van welgeteld 619.461,53 euro.
Ingezoomd: Mede door Muls kwamen vorig jaar een heleboel onfrisse praktijken bij Bpost aan het licht.
- De Brusselaar werd ongewild een klokluider over prijsafspraken rond de vernieuwing van het zogeheten krantencontract, waar honderden miljoenen euro’s mee gemoeid zijn.
- De versies over zijn ontslag lopen uiteen: volgens interne bronnen presteerde Muls ondermaats, zelf voelt hij zich opzijgeschoven omdat hij te veel weet.
- In het jaarverslag van Bpost staat te lezen dat zijn royale vertrekvergoeding “in overeenstemming met zijn arbeidsovereenkomst” is.

- Hij gold als een vertrouweling van voorzitter Audrey Hanard, die hem uiteindelijk toch de laan uitstuurde na negatieve rapporten over zijn functioneren, en werd vervangen door Jos Donvil (ex-Base, ex-Anderlecht).
Nul euro voor CEO Tirez
Opmerkelijk: Terwijl de nummer twee het bedrijf kon verlaten met een verbrekingsvergoeding van 619.000 euro, kreegt de nummer een, groeps-CEO Dirk Tirez, helemaal geen exitpremie. Tirez was nochtans drie decennia aan de slag bij het bedrijf, Muls amper drie kwartalen.
- Eerder raakte bekend dat Tirez aanvankelijk een vertrekpremie van 450.000 euro aangeboden werd, maar uiteindelijk zonder extra vergoeding het bedrijf moest verlaten. Over de precieze afwegingen daarbij lopen ook daarover de versies uiteen.
- Zowel Muls en Donvil zou in 2021 in de running geweest zijn om groeps-CEO te worden, maar uiteindelijk haalde Tirez het.