Bouchez (MR) wil Spanje gedeeltelijk verwijderen uit het Schengengebied


Key takeaways

  • MR-voorzitter Georges-Louis Bouchez eist dat Spanje gedeeltelijk uit het Schengenakkoord wordt verwijderd.
  • De migratiestroom naar Ceuta leidde tot spoedtopontmoetingen van de EU en grenssluitingen.
  • Critici stellen dat het Spaanse legalisatiebeleid illegale migratie stimuleert en criminele netwerken in de kaart speelt.

Georges-Louis Bouchez heeft geëist dat Spanje gedeeltelijk uit het Schengenakkoord wordt verwijderd. Na een ernstige migratiestroom tussen Marokko en Spanje heeft Bouchez via het platform X gepleit voor specifieke controles van reizigers die uit Spanje aankomen. Hij wil ook een beperking van het open grenzenbeleid dat doorgaans door de Schengenzone wordt gegarandeerd.

Crisis in Ceuta

Deze eis vloeit voort uit een crisis waarbij ongeveer 60.000 Marokkaanse migranten probeerden het Spaanse grondgebied Ceuta illegaal binnen te komen. Dit incident leidde tot meer dan 70 dodelijke slachtoffers, voornamelijk onder degenen die te zwemmen het vasteland probeerden te bereiken.

Hoewel Spaanse functionarissen zaterdag meldden dat het merendeel van deze personen was teruggestuurd naar Marokko, veroorzaakte het incident wijdverspreide onrust in de hele Europese Unie.

Spoedoverleg

Als reactie op de toestroom besloot Italië zijn open-grensovereenkomsten met Spanje tijdelijk op te schorten. Naar aanleiding daarvan hebben Spanje en 21 andere landen – waaronder Denemarken, Italië en België – verzocht om een spoedtop om de diplomatieke gevolgen en de situatie in Ceuta te bespreken. De EU-ministers van Binnenlandse Zaken zullen aanstaande dinsdag een virtuele bijeenkomst houden.

Kritiek op het Spaanse beleid

Bouchez stelde dat deze migratiegolf geen toevallige gebeurtenis was en legde een groot deel van de schuld bij premier Pedro Sánchez en de socialistische regering. Hij betoogde dat het Spaanse beleid inzake grootschalige legalisatie een stimulans vormt voor illegale migratie. Bovendien suggereerde hij dat de aanpak van Sánchez Europa in gevaar brengt door georganiseerde criminele netwerken, zoals drugshandelaren, te voorzien van een toegankelijke voorraad goedkope arbeidskrachten. Bouchez deelt daarmee de mening van Vlaams Belang.

Ondanks deze kritiek verduidelijkte Bouchez dat hij zich blijft inzetten voor humanitaire verplichtingen, terwijl hij pleit voor een meer gecontroleerde en selectieve aanpak van migratie. (fc)

Volg Business AM ook op Google Nieuws

Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!

Voeg businessam.be toe als preferred source op Google
Meer

Ontvang de Business AM nieuwsbrieven

De wereld verandert snel en voor je het weet, hol je achter de feiten aan. Wees mee met verandering, wees mee met Business AM. Schrijf je in op onze nieuwsbrieven en houd de vinger aan de pols.