Key takeaways
- Het aantal bedrijfsfaillissementen in België daalde in februari met 2,1 procent.
- Vlaanderen en Wallonië noteerden minder faillissementen, terwijl Brussel een forse stijging kende.
- Door de sluitingen gingen meer dan 5.000 banen verloren. De bouwsector werd het zwaarst getroffen.
Het aantal bedrijfsfaillissementen in België daalde in februari met 2,1 procent tot 1.019 sluitingen. Vlaanderen telde 601 faillissementen, een daling van 6,2 procent. In Wallonië ging het om 205 sluitingen, een daling van 13,1 procent.
In Brussel was de situatie anders. Daar gingen 200 bedrijven failliet, bijna evenveel als in Wallonië. Dit betekende een stijging van 36 procent op jaarbasis, volgens cijfers van bedrijfsinformatiekantoor Graydon.
Sinds begin dit jaar zijn er in Vlaanderen 1.161 bedrijven failliet gegaan, 2,4 procent minder dan een jaar eerder. In Wallonië ligt het cijfer op 427 faillissementen, een daling van bijna 8 procent.
Brussel noteerde daarentegen een stijging van 6 procent en zag 371 bedrijven definitief de deuren sluiten.
Bouwsector zwaarst getroffen
De bouwsector blijft het meest getroffen met 452 faillissementen sinds januari. Dit is een stijging van 4,4 procent ten opzichte van dezelfde periode in 2024.
Ook in de transportsector loopt het aantal faillissementen op, met een stijging van 16,7 procent tot 127 sluitingen. De horeca kende een lichte daling van 1,7 procent en telde 339 faillissementen.
Meer dan 5.000 banen verloren
Door de faillissementen gingen ruim 5.000 banen verloren, een stijging van 16,7 procent tegenover januari-februari 2024. Enkele opvallende faillissementen dit jaar zijn Lunch Garden en Tupperware. Opmerkelijk is dat vier bedrijven met meer dan 100 werknemers de boeken neerlegden. In heel 2024 waren dat er vijftien.
Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!