Key takeaways
- De btw op gas- en stookolieketels wordt op 1 juli verhoogd van 6 procent naar 21 procent.
- Het vervangen van een gas- of stookolieketel in een huis dat ouder is dan tien jaar wordt aanzienlijk duurder door de btw-verandering.
- Warmtepompen, die elektriciteit gebruiken voor verwarming, blijven profiteren van een verlaagd btw-tarief van 6 procent.
Vanaf 1 juli zal de btw op verwarmingsketels op gas of olie stijgen van 6 procent naar 21 procent. Dat meldt Vrt nws. Deze beslissing, aangekondigd door minister van Financiën Jan Jambon (N-VA), is bedoeld om de Belgen aan te moedigen om milieuvriendelijkere energiebronnen te gebruiken, in overeenstemming met het regeerakkoord van de regering. De btw op kolen zal vanaf 1 juli ook stijgen naar 21 procent. Jambon benadrukte dat warmtepompen, die elektriciteit gebruiken voor verwarming, zullen blijven profiteren van een verlaagd btw-tarief van 6 procent.
- De ministers van Financiën en Energie onderzoeken een “belastingverschuiving” op de accijnzen voor elektriciteit en aardgas. Het is de bedoeling dat deze aanpassing plaatsvindt zonder dat de gemiddelde energierekening voor huishoudens en bedrijven stijgt.
Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!