België koopt voor 2,25 miljard euro NASAMS luchtverdedigingssystemen in Noorwegen


Key takeaways

  • België koopt negen NASAMS luchtverdedigingssystemen, Luxemburg kiest voor één systeem.
  • De deal van 2,25 miljard euro voor België is de grootste militaire uitgave van ons land sinds de aankoop van F-35 gevechtsvliegtuigen.

België en Luxemburg gaan via Nederland negen NASAMS luchtverdedigingssystemen van de Noorse fabrikant Kongsberg kopen. De deal, met een waarde van ongeveer 2,5 miljard euro, vertegenwoordigt de grootste militaire uitgave van België sinds de aankoop van F-35 gevechtsvliegtuigen. Dat meldt L’Echo.

Negen systemen voor België

België zal negen van deze geavanceerde systemen ontvangen, terwijl Luxemburg er één zal aanschaffen. Het NASAMS-systeem maakt meestal gebruik van Amerikaanse AMRAAM-raketten van Raytheon en integreert vaak met Amerikaanse radartechnologie en besturingssoftware. Nederland heeft echter gekozen voor een Europese radaroplossing van het Nederlandse bedrijf Thales.

Binnen de Belgische defensiesector is er bezorgdheid geuit over de afhankelijkheid van Amerikaanse systemen. Vertegenwoordigers van de industrie benadrukken het belang van het prioriteren van Belgische industriële belangen, volgens rapporten.

Meer

Ontvang de Business AM nieuwsbrieven

De wereld verandert snel en voor je het weet, hol je achter de feiten aan. Wees mee met verandering, wees mee met Business AM. Schrijf je in op onze nieuwsbrieven en houd de vinger aan de pols.