Belgen betaalden in 2024 maar liefst 2,5 miljard keer met Bancontact en Payconiq

Belgen betaalden in 2024 maar liefst 2,5 miljard keer met Bancontact en Payconiq
PayConiq – Bron: Bancontact Payconiq Company

De Belgen doen almaar vaker een beroep op Bancontact en Payconiq om te betalen. Bancontact Payconiq Company telde vorig jaar 2,5 miljard digitale en elektronische betalingen. Dat is een toename met 4,5 procent in vergelijking met 2023.


Key takeaways

  • Meer en meer Belgen betalen met Bancontact en Payconiq. Dat aantal is het afgelopen jaar met 4,5 procent gestegen.
  • Het betaalbedrijf telde ook 1,35 miljard contactloze betalingen in winkels.
  • Voorts werd er vorig jaar 65 miljoen keer mobiel betaald in de winkels. Dat is een toename met 58 procent in vergelijking met 2023.

In het nieuws: Bancontact Payconiq Company heeft de jaarcijfers voor 2024 gedeeld.

  • Uit dat rapport blijkt dat het aantal Bancontact- en Payconiq-betalingen tussen 2023 en 2024 met 4,5 procent is gestegen tot 2,5 miljard.
  • Voorts blijkt dat meer en meer Belgen contactloos betalen met de kaart. Het betaalbedrijf telde vorig jaar 1,9 miljard Bancontact-kaartbetalingen in de winkel, waarvan 1,35 miljard contactloos.
  • Ook online betalingen (met de smartphone of met de kaartlezer) doen het goed. Dat aantal is in een jaar tijd met 19,7 procent toegenomen tot 382 miljoen.
  • Bancontact Payconiq Company laat ook weten dat mobiel betalen razendsnel aan populariteit wint. Het afgelopen jaar registreerde het bedrijf 471 miljoen mobiele betalingen via de Payconiq by Bancontact-app of een bank-app die betalingen met Bancontact en/of Payconiq ondersteunt. Een stijging van bijna 30 procent vergeleken met 2023. 
  • In 2024 werden er ook 70,4 miljoen mobiele betalingen tussen vrienden uitgevoerd, een stijging van 15 procent ten opzichte van 2023.
  • Belgen betalen ook steeds vaker met hun smartphone in de winkel. Het bedrijf telde vorig jaar 65 miljoen mobiele betalingen bij een handelaar. Hier gaat het om een stijging van 58 procent in vergelijking met het jaar ervoor.
  • In totaal rekenden de Belgen zo’n 335 miljoen keer online af met hun smartphone. “90 procent van alle internetaankopen met Bancontact gebeurden in december met de smartphone”, voegt Nathalie Vandepeute, CEO Bancontact Payconiq Company, eraan toe.

“Het vertrouwen van de klanten moeten we verdienen”

Ook dit: Volgens Vandepeute heeft Bancontact Payconiq Company de positieve groeicijfers te danken aan de innovatiecapaciteit en de jarenlange expertise van het bedrijf op het vlak van digitaal betaalverkeer in ons land.

  • “De expertise die wij in huis hebben is het resultaat van onze sterke connectie met de noden in de markt”, klinkt het. “Ik geloof niet in het blindelings ontwikkelen van oplossingen die in een ivoren toren ontworpen zijn zonder voeling voor de realiteit. Alleen door de specifieke noden van de Belgische consumenten en handelaars – en niet alleen de digital natives, maar mensen van alle leeftijden – te begrijpen en naadloos door te vertalen naar gebruiksvriendelijke betaaloplossingen met een grote toegevoegde waarde, kan je de consumenten en handelaars overtuigen om de omschakeling te maken naar digitaal betaalverkeer. Het gaat immers om hun geld. Dus moeten ze vertrouwen hebben. En dat vertrouwen moet je verdienen.”
Meer

Ontvang de Business AM nieuwsbrieven

De wereld verandert snel en voor je het weet, hol je achter de feiten aan. Wees mee met verandering, wees mee met Business AM. Schrijf je in op onze nieuwsbrieven en houd de vinger aan de pols.

03:00