Belfius: “Er komen weer beleggingskansen”

Belfius: “Er komen weer beleggingskansen”
De beursvloer van New York – Michael M. Santiago via Getty Images

De beursstrategen bij Belfius zien weer beleggingskansen. “Veel slecht nieuws is al verteerd door de markten, en dus komen er opportuniteiten voor zowel aandelen als obligaties.”

Waarom is dit belangrijk?

Met een voorlopig jaarverlies van 14 procent voor de Bel20-index, wordt 2022 wellicht een beursjaar om snel te vergeten. Beleggers vragen zich af of 2023 beterschap brengt.

In het nieuws: Het eindejaar is traditioneel de periode waarin de banken hun beursvooruitzichten presenteren. Vandaag was het de beurt aan Belfius.

Voorzichtig optimisme: Wanneer zet de beurs een remonte in? Al in het voorjaar van 2023, of pas vele maanden later? Dat zijn de vragen die zowat alle beleggers in de ban houdt. De markten zullen nog een tijdje op en neer gaan, denken ze bij Belfius, maar dat biedt net kansen om sommige interessante aandelen goedkoop op de kop te tikken.

“Ook al blijven de economische omstandigheden in 2023 moeilijk, toch zijn heel wat negatieve elementen al ingecalculeerd in de waarderingsniveaus van de markten”, klinkt het.

Wat zegt de koers-winstverhouding?

  • De beurswatchers bij Belfius verwijzen naar de koers-winstverhoudingen (price/earnings of P/E), een veel gebruikte graadmeter om in te schatten of een aandeel goedkoop of duur geprijsd dat.
  • De P/E-niveaus van de grote indexen zijn tot hun historische gemiddelden gezakt, stelt Belfius vast. Of nog: er is geen sprake meer van structurele overwaarderingen. “Dat zal de komende maanden dus beleggingsmogelijkheden creëren.”
bron: Belfius
  • Bij ING België waren ze vorige week nog voorzichtiger: ““Hoewel de waarderingen van aandelen al flink zijn teruggevallen, zijn ze nog geen koopjes, vooral omdat de winstramingen voor 2023 blijven dalen.”

Europa minder aantrekkelijk: Belfius ziet vooral kansen op de aandelenmarkten in de VS en Azië, “met een uitgesproken voorkeur voor de gezondheidssector en de industriële en technologische bedrijven die oplossingen bieden voor de energietransitie”. Volgens de Belfius-bankiers zijn klimaatuitgaven een bron van investeringsopportuniteiten.

De comeback van obligaties: Net als de collega’s van andere banken zien de strategen ook weer heil in obligaties, maar niet om het even welke. “Wij zullen geleidelijk weer beleggen op de obligatiemarkten, waarbij wij voorrang blijven geven aan kwaliteitsobligaties en obligaties uit groeilanden, vooral die welke in dollar worden uitgegeven.”

Meer premium artikelen
Meer

Ontvang de Business AM nieuwsbrieven

De wereld verandert snel en voor je het weet, hol je achter de feiten aan. Wees mee met verandering, wees mee met Business AM. Schrijf je in op onze nieuwsbrieven en houd de vinger aan de pols.