De Bank of England, de centrale bank van het Verenigd Koninkrijk, laat de rentevoet ongemoeid, na 14 opeenvolgende verhogingen. Dit komt meer dan waarschijnlijk door de meevallende inflatiecijfers deze week. Toch ging nog ruim de helft van de economen uit van een rentestijging.
Bank of England verandert geweer van schouder, economen speculeren op einde renteverhogingen

Waarom is dit belangrijk?
Centrale banken gebruiken de rente als de stuurknuppel van de economie. Economen en beleggers anticiperen volop hoe de rente kan evolueren, en handelen daar ook naar. De Bank of England heeft heel wat marktspelers verrast door de (nipte) marktconsensus niet te volgen.In het nieuws: De Bank Rate blijft staan op 5,25 procent.
Wat vooraf ging: De inflatie in het Verenigd Koninkrijk in augustus kwam lager uit dan verwacht. Met een geldontwaarding van 6,7 procent, tegenover een verwachte 7 procent, lijkt een daling ingezet. De markt schatte de kans op een renteverhoging voordien nog op 80 procent. Na de bekendmaking van het cijfer zakte dat tot 55 procent.
- Het besluit van de Bank of England kwam er na 5 stemmen voor, en 4 stemmen tegen. De nipte stemmi
Dit premium artikel is exclusief voor abonnees
Abonneer je nu op Business AM!
Denk jij vooruit, aan de toekomst van morgen? Business AM is jouw leidraad doorheen verandering. Hol niet achter de feiten aan en maak deel uit van Vlaanderens snelst groeiende business website.
Al abonnee? Log in en krijg toegang tot alle premium artikels.
