Minister Annelies Verlinden (cd&v) wil illegale gedetineerden overbrengen naar gevangenissen in het buitenland

Minister Annelies Verlinden (cd&v) wil illegale gedetineerden overbrengen naar gevangenissen in het buitenland
Minister van Justitie Annelies Verlinden (cd&v) – Bron: Thierry Monasse/Getty Images

Minister van Justitie Annelies Verlinden (cd&v) onderzoekt verschillende pistes voor gevangenissen in het buitenland voor illegale gedetineerden die in ons land verblijven. Dat zei ze in de Kamer. Ons land kijkt daarvoor onder andere naar Kosovo, maar denkt ook aan andere landen.


Key Takeaways

  • De Belgische regering is op zoek naar een oplossing voor illegale gedetineerden in Belgische gevangenissen.
  • Daarbij wordt gekeken naar gevangeniscapaciteit in een “andere Europese rechtstaat” om te huren.
  • Kosovo is momenteel een van de opties, maar ook naar andere landen wordt gekeken.

Minister van Justitie Annelies Verlinden heeft vandaag in de Kamer gesproken over oplossingen voor de overbevolking in Belgische gevangenissen. Daarbij wordt onder andere gezocht naar een oplossing voor illegale gedetineerden die in ons land in een gevangenis zitten. Dat meldt Belga.

Kosovo?

In het regeerakkoord is de mogelijkheid opgenomen om in het buitenland op zoek te gaan naar gevangeniscapaciteit voor deze gedetineerden. Meer details worden daarin echter niet vermeld, behalve dat het moet gaan om een “andere Europese rechtsstaat”.

Volgens minister Verlinden worden er verschillende opties onderzocht en legt ons land momenteel bilaterale contacten. Een van de genoemde landen op dat vlak is Kosovo, een land waarmee Denemarken een gelijkaardige deal heeft. “Ook naar andere landen wordt gekeken” en “het is te vroeg voor definitieve uitspraken” zei de minister daarover.

202 miljoen euro voor 300 plaatsen

Feit is dat zo’n deal met een ander Europees land sowieso een dure aangelegenheid is. Volgens Verlinden kosten 300 plaatsen in Kosovo 202 miljoen euro voor een periode van 10 jaar. Bovendien zijn die plaatsen pas tegen 2027 beschikbaar omdat de cellen nog niet voldoend aan Europese normen.

Meer

Ontvang de Business AM nieuwsbrieven

De wereld verandert snel en voor je het weet, hol je achter de feiten aan. Wees mee met verandering, wees mee met Business AM. Schrijf je in op onze nieuwsbrieven en houd de vinger aan de pols.

02:00