Amerikaans handelstekort liep in augustus op tot 105,6 miljard dollar


Key takeaways

  • Het Amerikaanse handelstekort steeg in augustus met 13,7 procent tot 105,6 miljard dollar (zo’n 93,8 miljard euro).
  • De invoer steeg veel sterker dan de uitvoer, waardoor het tekort verder opliep.
  • Uit de cijfers sinds het begin van het jaar blijkt een aanzienlijke daling van het totale tekort met 19,9 procent.

Uit nieuwe gegevens van het Bureau of Economic Analysis en het US Census Bureau blijkt dat het Amerikaanse handelstekort in augustus is opgelopen tot 105,6 miljard dollar (zo’n 93,8 miljard euro). Dit betekent een stijging van 13,7 procent ten opzichte van juli, voornamelijk als gevolg van een aanzienlijke toename van de invoer.

Vergeleken met het gecorrigeerde tekort van 92,8 miljard dollar (82,5 miljard euro) in juli is het tekort met 12,7 miljard dollar (11,3 miljard euro) toegenomen.

Schommelingen in import en export

De importwaarde steeg met 4,3 procent, een toename van 17,2 miljard dollar (15,3 miljard euro), waardoor het totaal op 420,8 miljard dollar (374,1 miljard euro) kwam. Ondertussen kende de export een bescheiden groei van 1,4 procent, een stijging van 4,5 miljard dollar (4 miljard euro) tot 315,2 miljard dollar (280,2 miljard euro).

Het toegenomen tekort was voornamelijk te wijten aan het feit dat het tekort op de goederenbalans met 12,8 miljard dollar (11,3 miljard euro) toenam tot 136,6 miljard dollar (121,4 miljard euro), hoewel het overschot op de dienstenbalans licht steeg tot 31 miljard dollar (27,5 miljard euro).

Handelstekort daalt ondanks groei van invoer

Als we kijken naar de eerste acht maanden van het jaar, daalde het totale tekort voor goederen en diensten met 19,9 procent, een daling van 138,2 miljard dollar (122 miljard euro) ten opzichte van dezelfde periode in 2025.

Gedurende deze periode steeg de export met 11,8 procent , terwijl de import met 4,4 procent toenam.

Belangrijkste handelspartners

Wat specifieke handelspartners betreft, werden de grootste handelstekorten opgoederen geregistreerd met Mexico (27,7 miljard dollar), Vietnam (24 miljard dollar) en Taiwan (18,3 miljard dollar). (lv)

Wil je meer financieel nieuws ontvangen? Schrijf je dan in op onze dagelijkse Money Insider-nieuwsbrief

Volg Business AM ook op Google Nieuws

Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!

Voeg businessam.be toe als preferred source op Google
Meer

Ontvang de Business AM nieuwsbrieven

De wereld verandert snel en voor je het weet, hol je achter de feiten aan. Wees mee met verandering, wees mee met Business AM. Schrijf je in op onze nieuwsbrieven en houd de vinger aan de pols.