Key takeaways
- Advent International neemt de Zwitserse chip- en softwaremaker U-Blox over voor 1,05 miljard Zwitserse frank (1,11 miljard euro).
- De overname vertegenwoordigt een premie van 53 procent ten opzichte van de recente gemiddelde aandelenkoers van U-Blox.
- U-Blox is van plan zich te richten op de snelgroeiende markt voor navigatie- en positioneringstechnologieën.
Participatiemaatschappij Advent International is overeengekomen om de Zwitserse chip- en softwaremaker U-Blox over te nemen voor 1,05 miljard Zwitserse frank. Het bod van Advent van 135 Zwitserse frank (143,20 euro) per aandeel vertegenwoordigt een premie van 53 procent ten opzichte van de volumegewogen gemiddelde prijs over zes maanden. De overname zal naar verwachting binnen de komende zes maanden worden afgerond.
Steun aandeelhouders
De raad van bestuur van U-Blox beveelt aandeelhouders unaniem aan om het bod te accepteren. Met name SEO Master Fund LP, de grootste individuele aandeelhouder van U-Blox met een belang van ongeveer 9 procent, heeft toegezegd al zijn aandelen aan te bieden.
Focus op groeimarkten
De deal volgt op recente besprekingen tussen Advent en U-Blox, die vrijdag werden bevestigd. U-Blox, dat in 2007 naar de beurs ging, is van plan zich te richten op de snelgroeiende markt voor navigatie- en positioneringstechnologieën, die worden gebruikt in toepassingen variërend van auto’s tot robots en landbouwmachines. Deze strategische verschuiving komt nadat het bedrijf eerder dit jaar zijn mobiele modulebedrijf verkocht.
Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!

