Key takeaways
- Tesla bleef achter bij de winstverwachtingen, ondanks een omzetstijging van 26 procent.
- Prijsverlagingen en dalende emissierechten hebben de nettowinst aangetast.
- Toekomstige groei is afhankelijk van humanoïde robots en mogelijke synergie met SpaceX.
Ondanks een aanzienlijke stijging van de kwartaalomzet voldeed de gecorrigeerde winst per aandeel van Tesla niet aan de marktverwachtingen. Terwijl analisten een winst van 51 cent per aandeel hadden voorspeld, rapporteerde de fabrikant van elektrische voertuigen in werkelijkheid 33 cent.
Omzetgroei
De omzet van het bedrijf steeg met 26 procent ten opzichte van vorig jaar en bedroeg 28,24 miljard dollar (24,75 miljard euro). Die groei werd aangedreven door een opmerkelijk herstel van de autoleveringen, met 480.126 geleverde auto’s – een stijging van 25 procent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Die ommekeer volgt op twee opeenvolgende jaren van dalende verkopen.
Winstdaling en invloed van regelgeving
De nettowinst daalde echter met 5 procent tot ongeveer 1,11 miljard dollar (972,77 miljoen euro). Die daling wordt deels toegeschreven aan prijsverlagingen die voornamelijk in de Verenigde Staten zijn doorgevoerd.
Daarnaast kelderden de inkomsten uit emissierechten tot 146 miljoen dollar (ongeveer 128 miljoen euro), een daling ten opzichte van 380 miljoen dollar (ongeveer 333 miljoen euro) in het voorgaande kwartaal. Die specifieke inkomstenstroom heeft te lijden gehad onder de versoepeling van de emissienormen onder president Donald Trump.
Operationele uitbreiding en robotica
Wat de operationele groei betreft, is Tesla van plan de productie op te voeren in zijn fabriek in Grünheide bij Berlijn, waar Model Y-auto’s worden geproduceerd.
Verder is het bedrijf van plan om dit jaar te beginnen met de productie van zijn Optimus-humanoïde robots, die in eerste instantie zullen worden ingezet voor interne tests en verdere verfijning.
Potentiële bedrijfsfusie met SpaceX
Elon Musk ging ook in op de mogelijkheid van een bedrijfsfusie tussen Tesla en SpaceX. Hoewel hij tijdens de bespreking van de resultaten een formele aankondiging vermeed, wees Musk op de toenemende synergie en samenwerking tussen de twee entiteiten, waarbij hij suggereerde dat een dergelijke integratie een formele procedure zou vereisen.
Dit volgt op een reeks eerdere consolidaties, waaronder de fusie van SpaceX en het AI-bedrijf xAI in februari, evenals de daaropvolgende verkoop van het sociale-mediaplatform X aan xAI begin 2025.
(at)
Volg Business AM ook op Google Nieuws
Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!

