Axel Springer rondt overname van Telegraph Media Group af voor 668 miljoen euro


Key takeaways

  • Axel Springer heeft Telegraph Media Group overgenomen voor 575 miljoen pond (ongeveer 668 miljoen euro).
  • CEO Mathias Döpfner is van plan het merk te moderniseren met behulp van AI en digitale uitbreiding.
  • De nieuwe eigenaar belooft de redactionele onafhankelijkheid van de publicaties te behouden.

Axel Springer, het in Duitsland gevestigde mediaconglomeraat, heeft de overname van Telegraph Media Group voor 575 miljoen pond (ongeveer 668 miljoen euro) afgerond. Het bedrijf heeft bevestigd dat alle benodigde wettelijke goedkeuringen van de autoriteiten in Oostenrijk, Ierland en het Verenigd Koninkrijk zijn verleend, waardoor het de volledige eigendom kan overnemen.

Mathias Döpfner, de meerderheidsaandeelhouder en CEO van Axel Springer, sprak zijn trots uit over het bereiken van dit langetermijndoel. Hij wees op de gedeelde toewijding aan ondernemingszin en vrijheid van meningsuiting tussen de twee organisaties.

Focus op digitale groei en Amerikaanse expansie

Onder dit nieuwe eigendom wordt The Telegraph onderdeel van een wereldwijde portefeuille met onder meer Business Insider, Politico en vooraanstaande Duitse kranten zoals Die Welt en Bild.

Döpfner is van plan zijn bestaande digitale infrastructuur in te zetten om The Telegraph te moderniseren en het bereik uit te breiden naar de Amerikaanse markt. Zijn doel is om de publicatie te positioneren als de belangrijkste centrumrechtse nieuwsbron voor het Engelstalige publiek, waarbij hij gebruikmaakt van AI-gestuurde strategieën om het bedrijf te innoveren.

Toewijding aan redactionele onafhankelijkheid

Wat betreft het interne beheer van de titels heeft Döpfner toegezegd de redactionele onafhankelijkheid te handhaven. Hij zal het huidige leiderschapsteam behouden, waaronder TMG-topvrouw Anna Jones, Sunday Telegraph-redacteur Allister Heath en hoofdredacteur Chris Evans. Evans merkte op dat de overeenstemming in waarden en ambitie tussen de twee entiteiten een spannende kans biedt voor het merk om zowel nationaal als internationaal te groeien.

Turbulent traject naar overname

Het traject naar de verkoop begon in 2023, nadat de familie Barclay de zeggenschap had verloren als gevolg van enorme onbetaalde schulden bij Lloyds Bank. Hoewel een consortium onder leiding van de vicepresident van de Verenigde Arabishe Emiraten, sjeik Mansour bin Zayed Al Nahyan, aanvankelijk tussenbeide kwam om de schulden te vereffenen, dwong nieuwe Britse wetgeving inzake buitenlandse staatsinvloed de titels opnieuw op de markt.

Na een reeks mislukte pogingen door RedBird Capital en een bijna-deal met Daily Mail & General Trust, wist Axel Springer de overwinning binnen te halen door een premie van 75 miljoen pond (ongeveer 87 miljoen euro) bovenop het concurrerende bod te bieden.

(at)

Volg Business AM ook op Google Nieuws

Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!

Voeg businessam.be toe als preferred source op Google
Meer

Ontvang de Business AM nieuwsbrieven

De wereld verandert snel en voor je het weet, hol je achter de feiten aan. Wees mee met verandering, wees mee met Business AM. Schrijf je in op onze nieuwsbrieven en houd de vinger aan de pols.