Key takeaways
- Het Verenigd Koninkrijk zal tegen het einde van de jaren 2030 SSN-AUKUS-kernonderzeeërs in gebruik nemen.
- Een investering van 6 miljard pond (6,9 miljard euro) zal de belangrijke productie-infrastructuur moderniseren.
- Nieuwe efficiëntiedoelstellingen zijn erop gericht om elke 18 maanden één onderzeeër af te leveren.
Het Verenigd Koninkrijk wil tegen het einde van dit decennium beginnen met de productie van SSN-AUKUS-aanvalsonderzeeërs met kernenergie. Volgens minister van Defensie Luke Pollard verwacht de regering dat de eerste Britse schepen eind jaren 2030 operationeel zullen zijn. Deze details werden bekendgemaakt als reactie op een vraag van het conservatieve parlementslid Ben Obese-Jecty over het tijdschema voor de productie van nieuwe onderzeeërs en of het schema zou aansluiten bij de doelstellingen die zijn vastgesteld in de Strategic Defence Review.
Productie-infrastructuur
Om dit ambitieuze tijdschema mogelijk te maken, trekt de regering meer dan 6 miljard pond (6,9 miljard euro) uit voor de modernisering van de toeleveringsketen en de verbetering van de productiefaciliteiten in Raynesway en Barrow. Deze financiële injectie moet een streng productietempo realiseren. De Britse regering wil elke 18 maanden een nieuwe onderzeeër en elke 12 maanden een nieuwe kernreactor. Een dergelijke versnelde productie is noodzakelijk om de vloot uit te breiden tot in totaal 12 SSN-AUKUS-schepen en om de internationale verplichtingen tegenover Australië via de AUKUS-overeenkomst na te komen.
Upgrade scheepswerven
De logistieke ruggengraat van deze inspanning omvat grote upgrades bij de scheepswerf van BAE Systems in Barrow-in-Furness en de Rolls-Royce-fabriek in Derby. Het realiseren van deze snelle productiecyclus zou een sprong voorwaarts betekenen in efficiëntie ten opzichte van het eerdere Astute-klasseproject. Dat werd ontsierd door budgetoverschrijdingen en vertragingen. Bijgevolg zijn het management en de organisatie van het SSN-AUKUS-programma specifiek ontworpen om de valkuilen van eerdere aankoopinspanningen van onderzeeërs te vermijden. (lv)
Volg Business AM ook op Google Nieuws
Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!

