Key takeaways
- Het hoofdkwartier van de NAVO wordt binnenkort beveiligd tegen drones door geavanceerde systemen van CS Group.
- Het BOREADES-systeem heeft een bewezen staat van dienst met meer dan 50 eenheden die al operationeel zijn.
- De nieuwe beveiliging komt er als reactie op de toenemende dreiging van drones in recente conflicten.
Het NAVO-hoofdkwartier in Brussel zal binnenkort worden beschermd door geavanceerde anti-dronesystemen. Het contract voor de levering van deze systemen is gegund aan CS Group, een defensie- en ruimtevaartdivisie van de Franse IT-groep Sopra Steria. Dat besluit volgt op een rigoureus internationaal aanbestedingsproces waarin voorstellen van talrijke fabrikanten zijn geëvalueerd.
Toenemende dreiging van drones
Het toenemende gebruik van dronetechnologie in recente conflicten, met name in Oekraïne en het Midden-Oosten, heeft de groeiende dreiging van onbemande vliegtuigsystemen voor zowel militaire als civiele doelen aan het licht gebracht. De NAVO erkent dat toenemende risico en heeft gekozen voor twee BOREADES-systemen als beveiliging tegen onbemande vliegtuigen.
CS Group benadrukte de bewezen staat van dienst van het BOREADES-systeem, met meer dan 50 eenheden die al operationeel zijn en bijna honderd extra in productie. De technologie is met succes ingezet bij grote evenementen in Frankrijk, waaronder de Olympische Spelen in Parijs en de militaire parade op Bastille Day, waarmee de effectiviteit ervan bij de bescherming tegen dronebedreigingen is aangetoond.
Controverse uit het verleden
Hoewel Sopra Steria dat succes viert, is het vermeldenswaard dat het bedrijf in het verleden ook kritiek te verduren kreeg vanwege zijn betrokkenheid bij een mislukt IT-project genaamd i-Police voor de Belgische politie. (fc)
Volg Business AM ook op Google Nieuws
Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!

