Vooruit-voorzitter Conner Rousseau pleit op 1 mei opnieuw voor invoering van de “miljonairstaks”


Key takeaways

  • Conner Rousseau pleit voor een “miljonairstaks” om het begrotingstekort van België aan te pakken.
  • Rousseau benadrukt de noodzaak van eerlijkere bijdragen van vermogende individuen om de financiële lasten voor gewone burgers te verlichten.
  • Vooruit pleit voor een sterker, zelfvoorzienender Europa met de nadruk op binnenlandse productie en innovatie.

Conner Rousseau, voorzitter van Vooruit, sprak aan de vooravond van de Dag van de Arbeid een menigte aanhangers toe. Tijdens zijn toespraak in de Koninklijke Bibliotheek riep hij op tot de herinvoering van een “miljonairstaks” om de federale begroting van België te waarborgen. Rousseau beschouwde deze maatregel als een bijdrage van een selecte, welgestelde groep, waarvan sommigen volgens hem het idee zelfs steunen.

Hij bekritiseerde het huidige systeem en stelde dat gewone burgers een buitensporige last dragen, terwijl een kleine minderheid minimaal bijdraagt. Volgens Rousseau zou de voorgestelde belasting de financiële druk op werknemers verlichten, hun netto-inkomen verhogen en het land naar fiscale stabiliteit leiden. De liberale MR-partij heeft echter aangegeven dat het bestaande regeerakkoord beperkte ruimte biedt voor de invoering van nieuwe belastingen.

Behoud van loonindexering

Vooruit, als enige linkse partij binnen de federale regering, is er trots op het Belgische systeem van automatische loonindexering te handhaven. Dit beleid, dat een eeuw geleden door socialisten werd ingevoerd en onlangs werd aangepast om stijgingen voor hogere salarissen te beperken, is ondanks uitdagingen behouden gebleven.

Om de begroting verder te versterken, stelde Rousseau voor om de criteria voor het recht op sociale uitkeringen onder de verhoogde interventie-status (BIM) te herzien. Deze nieuwe aanpak zou rekening houden met alle inkomstenbronnen, inclusief persoonlijk vermogen zoals onroerend goed en beleggingen.

Sterker Europa

Rousseau keek verder dan nationale begrotingszorgen en pleitte voor een robuuster Europa dat in staat is zijn eigen lot te bepalen. Eerder dit jaar stelde Vooruit voor om belastingaftrek voor bedrijfswagens te beperken tot auto’s die binnen Europa zijn geproduceerd. Donderdag herhaalde hij zijn visie op een onderscheidende Europese toekomst, aangedreven door binnenlandse energieproductie, industrie en technologische innovatie.

Volg Business AM ook op Google Nieuws

Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!

Meer

Ontvang de Business AM nieuwsbrieven

De wereld verandert snel en voor je het weet, hol je achter de feiten aan. Wees mee met verandering, wees mee met Business AM. Schrijf je in op onze nieuwsbrieven en houd de vinger aan de pols.