Key takeaways
- De Franse regering heeft een leningprogramma gelanceerd om kleine bedrijven in de transportsector, de visserij en de landbouw te helpen het hoofd te bieden aan de sterk stijgende brandstofkosten.
- In aanmerking komende bedrijven kunnen via een door Bpifrance beheerd online platform tot 50.000 euro lenen met een looptijd van 36 maanden.
- Ondanks oproepen tot bredere belastingverlagingen heeft de Franse regering gekozen voor gerichte fiscale steun vanwege bezorgdheid over het begrotingstekort.
Om de impact van stijgende brandstofkosten op specifieke sectoren te helpen verzachten, heeft de Franse regering een leningprogramma voor kleine bedrijven geïntroduceerd. Bedrijven in de transport-, visserij- en landbouwsector die ten minste 5 procent van hun omzet aan brandstofkosten besteden, komen in aanmerking voor deze leningen. Het maximale leenbedrag is 50.000 euro, met een terugbetalingstermijn van 36 maanden.
Niet eerste maatregel van Frankrijk
Aanvragen voor deze leningen worden verwerkt via een online platform dat wordt beheerd door Bpifrance, de Franse openbare investeringsbank. Het initiatief volgt op eerdere maatregelen van de regering, waaronder beperkte brandstofsubsidies voor sectoren zoals het vrachtvervoer en de visserij, evenals uitgebreide energieondersteuningsprogramma’s voor huishoudens met een laag inkomen.
De Franse regering is terughoudend geweest met het doorvoeren van bredere en duurdere maatregelen om de stijgende brandstofprijzen aan te pakken. Die aanpak vloeit voort uit bezorgdheid over een oplopend begrotingstekort van het land, dat na aanzienlijke uitgaven in 2022 een uitdaging blijft. Premier Sebastien Lecornu heeft ministers onlangs opgedragen strategieën te ontwikkelen om personen te helpen die sterk afhankelijk zijn van voertuigen, met name in het licht van de recente stijgingen van de brandstofprijzen als gevolg van geopolitieke spanningen.
Oppositie roept op tot belastingverlagingen
Oppositieleden, waaronder extreemrechtse leider Marine Le Pen, hebben gepleit voor aanzienlijke verlagingen van de benzine- en dieselaccijnzen en bekritiseerden de regering omdat deze zou profiteren van de hogere inkomsten als gevolg van de stijgende brandstofprijzen.
De aangekondigde leningen voor kleine bedrijven hebben een rentevoet van 3,8 procent, vereisen geen garanties van de leners en zijn vanaf 13 april beschikbaar.
Volg Business AM ook op Google Nieuws
Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!

