Key takeaways
- Hogere militaire uitgaven in heel Europa zullen de invloed van het continent binnen de NAVO vergroten en een respectvollere relatie met de Verenigde Staten bevorderen. Dat zegt Władysław Kosiniak-Kamysz, de Poolse minister van Defensie.
- Kosiniak-Kamysz streeft naar een samenwerkingsmodel waarbij nationale legers blijven samenwerken met de NAVO, terwijl de EU zich richt op het versterken van de defensie-industrie, financiering en toeleveringsketens.
- Polen pleit ook voor de ontwikkeling van nucleaire onderzoekscapaciteiten.
De Poolse minister van Defensie is van mening dat hogere militaire uitgaven in heel Europa de positie van het continent binnen de NAVO zullen versterken en meer respect van de Verenigde Staten zullen afdwingen.
Władysław Kosiniak-Kamysz, die ook vicepremier is, benadrukte het complementaire karakter van de NAVO en de Europese Unie, die hij beschouwt als afzonderlijke organisaties met overlappende doelstellingen. Hij stelt voor dat nationale legers afgestemd blijven op de commandostructuur en operationele strategieën van de NAVO, terwijl de EU zich richt op het versterken van de defensie-industrie, het financieren van strijdkrachten en het veiligstellen van toeleveringsketens.
Versterking van de trans-Atlantische banden
Kosiniak-Kamysz wuifde bezorgdheid over de trans-Atlantische betrekkingen weg en wees op de sterke stijging van de Europese militaire investeringen als gevolg van de oproep van de president Donald Trump om meer uit te geven.
Hij sprak de hoop uit dat Italië en Frankrijk in dit opzicht het voorbeeld van Polen, Duitsland en de Scandinavische landen zouden volgen. De minister van Defensie stelde dat grotere Europese investeringen zouden leiden tot een respectvollere relatie met de Verenigde Staten.
Nucleaire capaciteiten en samenwerking
Wat betreft de kwestie van kernwapens sprak Kosiniak-Kamysz zijn steun uit voor de ontwikkeling van de nucleaire onderzoekscapaciteiten van Polen, terwijl hij tegelijkertijd de beperkingen erkende die door internationale verdragen worden opgelegd. Hij bevestigde dat Polen zich inzet voor nucleaire samenwerking binnen de NAVO en bereid is om met alle lidstaten samen te werken.
Volg Business AM ook op Google Nieuws
Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!

