Key takeaways
- De Vlaamse regering verhoogt de jaarlijkse financiering voor lokale overheden om cultuur en sport toegankelijker te maken.
- Deze extra 350.000 euro moet ten goede komen aan ongeveer 190.000 extra mensen in Vlaanderen.
- Gemeenten kunnen het geld gebruiken om het UiTPAS-systeem uit te breiden, dat kortingen en voordelen biedt voor culturele en vrijetijdsactiviteiten.
De Vlaamse regering zet zich in om cultuur, sport en jeugdactiviteiten toegankelijker te maken voor inwoners met een laag inkomen. Om dit doel te bereiken, heeft minister van Cultuur Caroline Gennez een verhoging van de jaarlijkse financiering voor lokale overheden aangekondigd.
Vanaf 2027 zal het budget, volgens Belga, stijgen van 1,65 miljoen euro naar 2 miljoen euro. Deze verhoging zal naar verwachting ongeveer 190.000 extra mensen ten goede komen.
Financiële barrières wegnemen
Gennez benadrukt dat culturele en recreatieve ervaringen voor iedereen in Vlaanderen toegankelijk moeten zijn, ongeacht hun financiële situatie. Zij is van mening dat lokale overheden een essentiële rol spelen bij het wegnemen van barrières die mensen die in armoede leven beletten om aan deze activiteiten deel te nemen.
Dankzij de extra financiering zullen gemeenten een bredere groep inwoners kunnen bereiken.
Toegang vergroten via UiTPAS
Een manier waarop gemeenten de extra middelen kunnen gebruiken, is door het UiTPAS-systeem uit te breiden. Met deze pas kunnen deelnemers punten verdienen voor het bijwonen van verschillende activiteiten, die vervolgens kunnen worden ingewisseld voor kortingen of voordelen bij bibliotheken, theaters, bioscopen en sportlocaties.
Voor personen in financiële moeilijkheden biedt de UiTPAS automatisch toegang tot gereduceerde tarieven, zodat zij niet vanwege financiële beperkingen worden uitgesloten van het sociale en culturele leven.
Volg Business AM ook op Google Nieuws
Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!

