OPEC+ zal naar verwachting de pauze in de olieproductie tot maart handhaven


Key takeaways

  • OPEC+ zal waarschijnlijk de huidige pauze in de verhoging van de olieproductie voor maart handhaven.
  • Ondanks zorgen over een mogelijk overaanbod zijn de olieprijzen gestegen tot boven de 66 dollar per vat deze maand.
  • Technische problemen en veiligheidsproblemen in Kazachstan hebben de wereldwijde productie van ruwe olie aanzienlijk verminderd.

OPEC+, een groep die verantwoordelijk is voor bijna de helft van de wereldwijde olieproductie, zal naar verwachting zijn huidige pauze in de verhoging van de productieniveaus voor maart handhaven. Deze beslissing komt op een moment dat de olieprijzen een opwaartse trend vertonen, aangewakkerd door een daling van de olieproductie in Kazachstan als gevolg van technische problemen en veiligheidsproblemen.

Belangrijke spelers komen bijeen

De OPEC+-bijeenkomst, gepland voor 1 februari, brengt belangrijke leden samen, zoals Saoedi-Arabië, Rusland, de VAE, Koeweit, Irak, Algerije en Oman. In voorgaande maanden kwamen zij overeen om de productiedoelstellingen geleidelijk te verhogen met ongeveer 2,9 miljoen vaten per dag van april tot december 2025. Gezien de voorspellingen van een zwakkere vraag hebben zij echter besloten om deze maandelijkse verhogingen voor januari tot en met maart op te schorten.

Ondanks zorgen over een mogelijk overaanbod zijn de olieprijzen deze maand met 8 procent gestegen tot boven de 66 dollar per vat. Hoewel de productie in Venezuela in de toekomst mogelijk zal verbeteren, benadrukte een OPEC+-afgevaardigde dat een significante impact op het mondiale marktevenwicht op korte termijn onwaarschijnlijk is.

Storing in Kazachstan beïnvloedt wereldwijde voorziening

Het Tengiz-olieveld in Kazachstan, dat een belangrijke bijdrage levert aan de productie van het land, zal naar verwachting de rest van januari buiten bedrijf blijven. Deze verstoring heeft de ruwe olieproductie van Kazachstan aanzienlijk verminderd, met een gemiddelde van 1,0 tot 1,1 miljoen vaten per dag, vergeleken met de gebruikelijke productie van ongeveer 1,8 miljoen vaten per dag.

Volg Business AM ook op Google Nieuws

Wil je toegang tot alle artikelen, geniet tijdelijk van onze promo en abonneer je hier!

Meer

Ontvang de Business AM nieuwsbrieven

De wereld verandert snel en voor je het weet, hol je achter de feiten aan. Wees mee met verandering, wees mee met Business AM. Schrijf je in op onze nieuwsbrieven en houd de vinger aan de pols.